Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elkerülhetem,hogy ne legyek...

Elkerülhetem,hogy ne legyek olyan mint az öregek?ha ezt csinálom?

Figyelt kérdés
legtöbb idős,meg a mi családunkban is,már nehezen jár bottal is,nem tud hajolni,boltig se elmenni,miközben látok egy 90 évesen futó öregembereket,meg 90 éves tornász asszonyokat.tehát ha életem végéig meg lenne a napi fél óra motgásom,meg izomerősítés,hajlítások,akkor elkerülhetném,hogy a testem legyengüljön és én is görnyedve menjek,bottal járjak stb.ezt bárki elkerülhetné? ugyanez vonatkozik a szellemi leépülésre is,tehát ha életem végéig számolgatnék,nyelveket tanulgatnék,akkor elkerülhetem pl.az alzheimert? táplálkozás terén összezavarodtam,mert tojásban van egyedül D-vitamin,de a cukor miatt nem jó sokat enni,a tejben sok a kálcium,de máshol azt olvastam nem szabadna tejet inni. olaj helyett mit használjak? tudja valaki pontosan miket egyek és mit ne egyen?de konkrétan felsorolva,hogy mi vegyek a boltba?mert a könyvekben csak ugy írják,hogy ne állati fehérjét csak növényit stb.meg igaz hogy jobb lenne elhagyni a kenyeret? miket egészséges enni?
2021. ápr. 21. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A futás a legjobb.
2021. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából úgyis a genetika dönt:(

Persze, ettől még érdemes egészségesen élni, de felesleges így rágörcsölni, mert garancia semmire nincs.

Egyik rokonom teljesen fitt volt, 75 évesen kapott egy sroke-ot, amiből már sosem tudta összeszedni magát. Másik rokonomnak meg egész életében vágott az esze, mint a borotva, és 85 évesen meg demens lett.

2021. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A rokonaidnak valószínű súlyos ízületi betegségei vannak.

A torna hasznos, kifelyezetten ajánlják ilyenkor (is) , sok vizet meg porcerősítőket, D vitamint. Bár ha súlyos köszvény vagy immun betegség akkor azon nem tudom mi segít. Köszvényre nem jó a dohányzás és az alkohol (mondjuk másra sem).

Ha gerinc probléma akkor pedig kezelésekre kell járni higy ne súlyosbodjon. Gondolom az ő idejük én még nem volt gyógytorna vagy súlyfürdő.

Helyes testtartással el se tudod képzelni milyen sokat teszel azért higy ne fájjon később a hátad. Szóval igen, tudsz tenni ellene.

2021. ápr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!