Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van az, hogy ha felhevül...

Mitől van az, hogy ha felhevül a testem és utána hideg levegő éri, akkor olyan brutálisan kipattog, hogy elmondhatatlan? És viszket.

Figyelt kérdés
Ha biciklizek és megizzadok, akkor is, ha kimelegszem és felszállok egy légkondis vonatra, akkor is, nyáron a tengerparton feküdtem, megsütött a nap, bementem a hűvös vízbe, olyan szinten kikészült a testem, hogy majd\' megvesztem. Sona mondták, hogy mi a helyzet az mosószerrel/öblítővel, de semmi köze hozzá, pontosabban itt most nem erről van szó. De akkor mi? :-(
2008. dec. 9. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen problémával küszködök :(

Nagyon érzékeny a bőrőd...ha hirtelen nagyot ugrik/vagy csökken a hőmérséklet vörös foltok jelennek meg és viszket...olyasmi mint az allergia...csak az a baj h mégsem...erre nincs gyógyszer...vigyáznod kell a bőrödre...ennyi...figyelj oda h pl ha hüvös van lehetőleg ne rövidujjuba legyél hanem valami hosszúujjuba(pl nyári estéken), oda kell figyelni h a tusfürdő ph-ja semleges legyen, vagyis gyengéd a bőrhőz...ugy hetente egyszer kend be a bőrőd testápoóval(ami érzékeny bőrre jó) persze nem szabad tulzásba vinni...kb ilyesmikre kell odafigyelni...amit fent emlitettél...mielött bemész a hűvös vizbe, időzz el egy kicsit a parton, mosd le elöbb a ábaid...majd szép lassan fokozatosan menj be a vizbe...jameg van még egy rossz hirem :-s uszoda meg ilyen helyeket lehet h el is felejtheted...pl az én bőröm nem birja a benne levő fertőtlenitőszereket...

Tudom h nem jó ez igy de jobb megoldás nncs...viszont ha odafigyelsz a bőrődre sokat javulhatnak a dolgok :)

2008. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennek neve:

hidegallergia

2008. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És gyógyítható:

[link]

2008. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát akkor elnézést(első válaszoló)

nekem az orvosom nem ezt mondta...mondjuk kicsit hülye is volt az tény....de nemrég átiratkoztam máshova....

2008. dec. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!