Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez a mostani nyár az extrém...

Ez a mostani nyár az extrém hőhullámaival tényleg kivételesen nehezen volt kibírható, vagy csak én öregszem?

Figyelt kérdés

38/f


Lehetőleg normális válaszokat várok.



2021. aug. 11. 10:46
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:
Na, nézzétek csak a jövő hetet! Alig várom!
2021. aug. 14. 15:32
 32/50 anonim ***** válasza:
31, Annyira ne várd, jövő hétvégéttől ismét kánikula.:(
2021. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

32


Már megint ez a nemzetközi előrejelzéses hülyeség!


Ordítom: nem lesz kánikula!

2021. aug. 15. 15:29
 34/50 anonim ***** válasza:
49%

33 Kérdező, kérlek ne legyél buta. Az összes magyar időjárás előrejelző csapat a külföldi modellekből dolgozik. Az egyik az ECM-ből, a másik a GFS-ből. De gondolom azért a GEM, és az ICON, WRF, stb. futásait is megnézik, mielőtt ide is jósolnak valamit.


Szóval hiába ordítasz, a hosszú hétvége kánikulával telik majd. Ismét 30-33 fokok lesznek. (30-tól már bőven hívhatjuk kánikulának)

2021. aug. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

34


30 fok még nem kánikula!!


Az volt az eredeti felvetésem, hogy ebben a kib@szott 35-40 fokban, ami négy-öt hullámban jött egész nyáron, az én készülékemben van a hiba, hogy nem bírom, vagy természetes, hogy nem bírom? Vagy esetleg a vírussal járó extra stressz az, ami megöregített? (Ezért hoztam bele poénként az oltás-témát is).


Erre a válaszfolyam közepétől kábé elkezditek forgatni a témát!


Aki pl. azt írta, hogy most hétfő-keddtől 40 akárhány fok lesz, alaposan felsült vele!!


Na ki a buta?!

2021. aug. 16. 09:52
 36/50 A kérdező kommentje:

"Én most teljes görcsben vagyok a jövő hét alakulása miatt. Már nem csak egy modell vázolja fel a napokon át tartó 40-43 fok lehetőségét... :("

aug. 11. 11:55


Ugye?!

2021. aug. 16. 09:58
 37/50 anonim ***** válasza:

Az időjósok 30 foktól kánikulát emlegetnek, ha az több napon át tart, több napon át tartó 33-tól elkezdik kiadni a különböző fokozatú hőségriasztásokat. Nem vitaindítóként, és nem is rosszindulatból írtam, hogy annyira még ne örülj, mert a hosszú hétvégén újra 30 felett leszünk, hanem tájékoztatásként. Nekem is szimpatikus volt az időkép (ECMWF) pár nappal ezelőtti előrejelzése, melyben kb. másfél hétig tartó huszonfokokat jósoltak, de várható volt, hogy nem az fog bejönni.

Olyan, mintha az "informátorra" lennél dühös az időjárás alakulása miatt, és ez butaság. Én több előrejelzést nézek, mert jobb tisztában lenni a lehetőségekkel. Nem mindig az jön be, ami az embernek épp tetszik. Rengetegen foglalkoznak előrejelzéssel, más szempontokat vesznek figyelembe, nem csoda, hogy sokat csak "találgatásnak" feltételezünk. De egy dolog megfigyelhető nyáron, 90%-ban a rosszabb változat jön be (már amennyiben a hőséget rossznak vesszük). Az, hogy most ez nem így történt, pusztán szerencse. Nem egy helyen tartották fenn az eheti 40 fokok lehetőségét. Csak pénteken változtatták meg az előrejelzéést.


Az előrejelzett 40-43 fokkal pedig az egyik előrejelző modell sült fel, nem az, aki továbbadja az információt, és le meri ide írni. Ugyanez az amerikai modell augusztus 28 környékére megint hőséget vár 36-38 fokkal napokig, és én is őszintén remélem, hogy újra hatalmas mellélövés csak az egész, mert az ember szervezete már teljesen ki van merülve.

Várom a kellemes 25 fok körüli hőmérsékleteket.

2021. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

37-es

A hőségriasztásokat nem a maximumok alapján adják ki.

2021. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
Azert gondolkozzatok el mi okból lenne 25 cfok mikor több pl földrajzi csillagászati okból is aug. a legforróbb nyári hónap ? Junius és júl eleje esélyesebb erre . Sajnos 33 - 34 simán lesz hétvégén .Városok sem hűlnek ki esetleg gyengebben melegszenek ha borus hidegebb a éjszaka .... A forró dögvészre több a reális esély .
2021. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
38 Persze, nyilván a napi középhőmérséklet miatt adják ki. De megfigyelhető, hogy mikor tartósabban beállnak a kb. 33 (vagy afeletti) fokok, akkor 2-3 napnál tovább a reggeli minimumok sem sokáig tudnak alacsonyak maradni, legfeljebb június elején, és augusztus legvégén.
2021. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!