Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kordában tartható a vérnyomásom?

Kordában tartható a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

21 éves ferfi vagyok. Lassan fél éve volt 24 órás Holter mérésem (fejfajasok miatt) ahol a napi atlag vernyomasom 125/62 volt. A legmagasabb viszont 154/82 volt. Emiatt 5mg Coverex szedeset javasolta az orvos, amit azota 2,5mg-ra csokkentettem mivel volt hogy nagyon levitte. Elotte dohanyoztam, azota mar kb csak alkalmankent gyujtok ra. Ulo eletmodot folytattam (munka miatt), neha eljartam edzeni. Nem vagyok tulsúlyos 176 cm vagyok, 65 kg.

Egy hete elkezdtem futni. Szerintetek van esely ra hogy elkeruljem a folyamatos magas vernyomast, esetleg, a gyogyszert is lerakhatom? A csaladban nem igazan volt jellemzo a magas vernyomas, emiatt volt szamomra is erthetetlen, meg hogy mi miatt mehetett feljebb akkor. En meg soha nem mertem magamnak magasat. Nemtudom mennyire befolyasolo tenyezo de eleg sok stressz ert az elmult evben. A valaszokat megkoszonom


2021. aug. 19. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:

154/82 miatt még nem aggódnék, pláne, hogy nem is állandóan annyi, de még ha annyi volna sem. Nem szednék miatta gyógyszert.


https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU

2021. aug. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát inkább alacsony a második érték, mint magas. És az a fontosabb. Szerintem abszurd ilyen átlagra vérnyomáscsökkentőt szedni. A cigit viszont végleg le kéne tenni. vissza fogsz szokni, ha "néha" rágyújtasz.
2021. aug. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazabol szerintem is felesleges. Viszont azt irjak hogy ezeket a gyogyszereket nem nagyon erdemes letenni csak ugy magunktol. Egy ideig vezettem is vernyomas naplot, viszont az orvos azt mondta hogy szedjem tovabb..
2021. aug. 19. 09:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kellene még erre vérnyomáscsökkentőt szedni, mert tonkrevag egy életre. Csak erdekessegbol leirom az én törtenetemet. 16 éves voltam, mikor iskolában orvosi vizsgálaton nagyon ideges voltam és 180 körüli vérnyomásokat mértek. Haziorvoshoz jártam hetekig kivizsgálni, mi lehet az oka, de otthon mindig jó volt, csak orvosnál magas. Felirt bisoblock-ot es coperineva gyógyszert majd 24 órás vérnyomásmérést is csinált. Az első érték még az orvosnál lett lemérve, 147/85, a többi otthon 110-130 közötti értékek, éjszaka volt 105 és 102 is. Semmilyen tünetet nem okozott nekem a magas vérnyomás, de ha ideges voltam, mindig felment nagyon ezért gyógyszert kellett szednem. 4 éve szedem a két gyógyszert, de már annyira hozzászokott a szervezetem, hogy ha 1 nap kimaradt, rosszul vagyok egész nap (fejfájás, lüktetés, szívdobogás, fáradtság), pedig előtte ilyen soha nem volt. Gyerekkorom óta rendszeresen sportolok, azóta sem hagytam abba, de az orvosnak ez nem volt elég.

Szóval a te esetedre reagálva, nem hinném hogy szükség van a gyógyszerekre, a futás és életmód változtatás segíthet rajta. A dohányzás viszint káros, azt jó lenne letenni.

2021. aug. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!