Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depressziós vagyok és nincsene...

Depressziós vagyok és nincsenek barátaim valaki beszélgetne velem vagy tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Vidéken nőttem fel,21 évesen felküzdöttem magam Budapestre ott éltem,dolgoztam a párommal együtt.Sajnos egy butaság miatt haza kellett költöznünk vidékre.Nekem ez hatalmas törést okozott mert úgy éreztem hogy ez bukás,visszalépés a nyomorba.Akármit dolgoztam eddig itt nem éreztem jól magam egy munkahelyen se.Pesten éreztem azt hogy ez az én városom itt vagyok otthon.2 éve ebből kiszakadtam azóta fele annyi életkedvem sincs mint amennyi ott volt.Vissza akarunk menni de ahhoz rengeteg pénz kellene ami nincs,hiába dolgozunk mert a szerencsétlen véletlenek miatt rengeteg adósságot kellett a nyakunkba vennünk.25 éves vagyok de fogalmam sincs mit akarok kezdeni az életemnel,mit akarok dolgozni.2 dolog van csak amit fixen tudok hogy a mostani párommal akarok maradni és vissza akarok menni Pestre.Májusban történt velem egy baleset ami miatt lassan 4 hónapja csak gerincmerevítővel tudok nagyobb távolságra sétálni.A baleset utáni napok állapotához képest nagyon sokat javult a mozgásom de még mindig csak kb 70%-os vagyok és már bele vagyok betegedve ebbe hogy a páromnak kell eltartania meg segíteni mosakodni pl mert azt egyedül még nem tudok.Nyilván az intimitás is jócskán elmaradt amit ő tolerál de én ettől még rosszul érzem magam.Nem érzem magam nőnek nem tudok szépen felöltözni,megcsinálni a hajam vagy akármi mert minek úgyis itthon töltök minden napot.A barátomat nem tudom napközben hívogatni mert dolgozik,amikor reggeli vagy ebédideje van akkor hív és tudunk beszélni pár percet.Ezen kívűl pedig egész nap egyedül vagyok míg haza nem ér.Egész nap megy a tv de nem is nézem mert már unom,csak azért szól hogy legyen valami hang és ne érezzem magam annyira egyedül.Nincsenek barátaim akiket hívhatnék.Kérem a negatív kommenteket mint pl:és mi ezzel mit kezdjünk? Foglald le magad,nem vagy te depressziós csak hisztis-mellőzzük.

2021. szept. 8. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden nem derül ki, hova kelett visszaköltözni? Régiók között azért vannak különbségek.. Van valami szakmád?, mi volt az az ok, amiért vissza kelett költözni?
2021. szept. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szabolcs megyébe kellett visszajönnünk.Az oka bonyolult röviden annyi hogy elkövettünk valamit amit nem lett volna szabad,de nem úgy hogy tudtuk mit csinálunk.Tehát valami illegális dologról van szó amit nekünk teljesen hihetően tiszta ügyként állítottak be,magyarán átvertek.Nem olyan amiért börtön járna nem kell nagy dologra gondolni.De mivel nem tudtuk bizonyítani hogy át lettünk verve ezért nekünk kell fizetnünk.Érettségiztem,gyakorló fodrász a szakmám meg van egy pénzügyi hatósági vizsgám.
2021. szept. 8. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Ehh Szabolcs.. hát igen megértem, arra pont nem nagyon vannak lehetőségek. Ha lenne rá keret egy Nyíregyházai albi nem lenne opció?
2021. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán.Ott is már olyan szinten egekbe vannak az albérletárak…Pár hónapja nézegettük és a pofánk leszakadt kb.Mondtam barátomnak hogy hallod ezt nézd már ez a lakásnak a bérleti díja laza 30 ezerrel több mint amit pesten béreltünk de semmivel se néz ki különbül.Meg mivel hónapok óta nem tudok dolgozni így pénzünk se lenne rá :/
2021. szept. 8. 10:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerencsere nem voltam hasonlo helyzetben, de probalnek a parommal jobb kapcsolatot kialakitani, kedveben jarni esetleg fozessel, sok beszelgetes, programok mar amennyire ezt megengedhetitek. Attol hogy otthon vagy szerintem a hajad lenne idod megcsinalni minden nap, kis smink stb, en ezekrol akkor sem mondtam le amikor munka nelkul voltam itthon. Ne csak hatterzajnak hasznald a tvt meg a netet, vannak nagyon jo onfejleszto videok amik a depresszion is segithetnek, nekem az onertekelesem sokat javult… olvasnek is, esetleg valami tovabbkepzes a munkaddal kapcsolatban online. Nekem elsosorban ezek jutnanak eszembe a helyedben. :)


26L

2021. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!