Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Időnként fáj a vesém tompán,...

Időnként fáj a vesém tompán, mi lehet tenni, ha a háziorvos nem lát el?

Figyelt kérdés

Betöltetlen körzet, helyettesít. Időnként fordul elő, tompa fájdalom, mint ha meg lennének nagyobbodva. 24 vagyok.

Előzménye annyi, hogy 4 éve, 20 évesen akut veseelégtelenségem volt, amit nem láttak el időben, csoda, hogy túléltem. Többször voltam orvosnál, elzavart egy hónap alatt pedig annyira leromlott az állapotom, hogy leállt a vesém, nem voltam magamnál és vérmérgezést kaptam.

Egy vérvételt sem kért, majd közölte anyámmal, hogy nincsen semmi bajom, írt egy antibiotikumot, hogy "megnyugtasson", meg adott egy nyugtató injekciót anyámnak, hogy nyomja belém... Amit életveszélyes állapotban belém is bökött, mert "megbolondult".

Azt hozzátenném, hogy a szüleim őrültek, vernek, ezért nem tudtam sehova menni vele. Ilyeneket nyomattak hetekig, hogy "megbolondultam, neked agyi gyógyszer kellene, majd beadjuk, begyógyszerezünk, szimulálsz, bolond vagy, mész a bolondok házába". Pluszban hullabetegen is beküldtek egyetemre, vertek és megpróbáltak elkábítani. (16 éves koromban hónapokig mérgeztek és elkábítottak pszichiátriai gyógyszerekkel, amiket anyámnak írtak, de akkor a korom miatt nem tudtam tenni semmi). Amikor előtte héten küldtek már haza, meg az egyetemről hazahoztak, akkor is visszazavartak, mikor már tudtazavarom volt, sokkolóval fenyegetettek, vertek, hogy vitetnek a bolondok házába, meg "megbolondultam".... Se kórházat, se vérvételt nem engedett, segítséget sem hívott, kvázi majdnem kinyírtak... Nálunk itt falun divat a gyereket verni, még mások meg is dícsérik őket...


Csoda, hogy túléltem, meg az utolsó utáni pillanatban kaptam ellátást, amit titokban tartok előlük... Viszont a vesém azóta is fáj. A helyzet sokkal rosszabb itthon, kb. sehova nem mehetek, orvoshoz sem, egyre durvábban vernek és itt falun ez a jó, még támogatják is őket....


2021. szept. 9. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ideje átjelentkezni másik háziorvoshoz. Egyetem nagyobb városokban van, biztos van több háziorvos, valamelyik csak fogad.
2021. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Végigolvastam. De ekkora blődséget már régen, pedig itt vagyok 10 éve. Ne haragudj, de inkább írj novellákat, túl nagy a fantáziád.

Amit leírsz, több sebből vérzik. Az orvos a nyugtató injekciót anyádékkal adatja be. Ez egy a sok közül... További no comment.

2021. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem ez igaz! Mind! Neked blődség, nekem meg ilyen elmeroggyantak a szüleim... Meg is teszik, nem tehetsz az őrültek ellen semmit... Más nem tiltaná meg a gyerekének, hogy orvoshoz menjen, hanem inkább begyógyszerezné, csak az elmebetegek...


Anyám ment vissza egyszer helyettem az orvoshoz, engem egyetemre küldött, hogy "nem alszik, megbolondult, nem akar egyetemre járni, be kell gyógyszereztetni, nincsen baja", írjon nekem ki valamit.... Előtte már mondtam nekik, hogy nincs olyan, hogy 20 évesen beadatnak nekem valamit, vagy belekeverik az italomba, mert felnőtt vagyok és börtön jár érte... De agyilag nem fogták fel... Az orvos is mondta neki, hogy nekem a tudtom nélkül nem írhat ki semmit, akkor bepróbálkozott, hogy apám nevére... DE tovább erősködött, hogy őrült, miket művel, rájön... Akkor adott neki egy injekciót, hogy nyomja belé olyankor...


Tisztában vagyok vele, hogy ez törvénytelen, amit az orvos tett, de bebizonyítani nem tudom... Na ez a háziorvosom...

2021. szept. 9. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ez mind igaz, akkor ebből a mérgező környezetből sürgősen el kell költöznöd, a szüleiddel megszakítani a kapcsolatot.

A kollégiumba pedig nem beengedni őket, ha pedig már dolgozol, akkor olyan helyet keresni, ahol szállás is van.

Mindezek mellet új körzeti, vagy felkeresni urológiát, esetleg nefrológiát. Ez utóbbi speciálisan a vese betegségekkel foglalkozik.

2021. szept. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Zaklatóval is szövetkeztek egy éve, hogy engem zaklasson és jelenthessen. Majd letagadtak mindent és közösen feljelentettek, megzsaroltak, hogy hazudok,. mert egymásért falaznak és hazudnak, bizonyítékokat tüntettek el...


Jelenleg is fáj a vesém, rosszul vagyok, orvoshoz nem engednek, megint, mint akkor... Néztem a kórházban a Nefrológia beutaló köteles, így nem úszom meg a háziorvost. Emlékszem anno is megfordult a fejemben, meg a magánvérvétel is, de mivel apám nyugdíjas, HETEKIG BEHORDOTT EGYETEMRE AUTÓVAL ÉS MEGVÁRT A PARKOLÓBAN, hogy nehogy elmenjek bárhova onnan és egyenest hazahozott falura...

2021. szept. 12. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!