Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Komoly bajom lehet??

Komoly bajom lehet??

Figyelt kérdés

1 hete megfaztam fajt a torkom majd elkezdett az orrom folyni. Volt kis hoemelkedesem is. Biztonsag kedveert elmentem covid tesztre mert nem vagyok beoltva de negativ. Azonban elkezdtem kohogni elegge es zoldes valadekot koptem valamint faradtnak erzem magam folyamat. 3 napja pedig elkezdett a jobb tudomnel szurkalgatni. Neha csak tompan erzek ott valamit. Mintha lenne ott valami... Valamikor meg be is szur. Levegovetelkor nem faj csak akkor ha magatol is beszur. Levegot is kapok rendesen. Elmentem hazidokihoz meghallgatott, megkopogtatott, azt mondta bordakozi izmok idegek csinalhatjak ezt. Ne gondoljak rosszra. De en nagyon felek. Egyre tobbszor szurogat... Tegnap elmentem tudoszuresre is ilyedtemben es lattam is a leletet egy pillanatra mikor kijottem a rontgen gepbol mintha ilyen foltos lett volna... Most nagyon felek mert az eredmeny csak kesobb lesz meg. Csak akkor hívnak ha van valami a leleten azt mondtak. En pedig kivagyok hogy mi lehet a baj... Embolia??? Vagy rák? Aneurizma? Mitol fajdogal tompan vagy szurogat spontan a jobb mellkasom/tüdőm? Olyankor ilyen fura izt is erzek a torkomban mert megijedek... Nem tudom mi lehet a bajom... Tegnap este aztan mentem fel a lepcson es megint beszurt/becsavart egy olyat a jobb tudomnel hogy nagyon megijedtem. Utana elkezdett tompan nyomni mintha ulnenek rajta...jott a halalfelem es a panik. Bekellett szednem egy cataflam frontin parost hogy eltudjak aludni. Ma megint tompan nyom jobb oldalt mintha lenne ott valami... De micsoda???? Emboliam lesz?


-24 eves Szorongos srac


2021. szept. 17. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Hipochondria inkább...
2021. szept. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
embólia nem lehet mert akkor már halott lennél rákse lehet sztem a szerintem egy jókis tüdő gyuszi igyál mézes teát meg pihenj
2021. szept. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mellhártya-, és tüdőgyulladás is elég komoly lehet, nem kell hozzá azokat a betegségeket vizualizálni, amiket felsoroltál.

Amíg nem lát a doki, és ír fel szükség szerint antibiotikumot, ezeket teheted:


Ami feljön váladék, azt mindenképp köpd ki valami papírba (wc-papír, papír törlő, papír zsebkendő), mivel ha visszanyeled, egyrészt sosem tisztulsz ki, másrészt a gyomrodban felhalmozódik, nem megy tovább, nem is emésztődik, és hányást okoz előbb-utóbb, ami a ragacsos nyák esetén fuldokláshoz vezethet.

Igen, a tüdő (is) termeli (meg az orrüreg, ami a garatodon lecsorog a torkodba, próbál a szervezeted a kórokozóktól megtisztulni.

Ha kiköpöd, elősegíted ezt a tisztulást.

Mivel nálad zöldes-sárgás, az azt jelenti purulens, azaz gennyes a váladék. A genny pedig elhalt fehérvérsejtek, amik bekebelezték a kórokozókat. Mint írtam, erőltetni kell, hogy feljöjjön, és kiköpni.

A szorongásod miatt érezhetsz nyomást a tüdődnél, de okozhatja gyulladás.


Amivel javíthatsz rajta:

- Nagy adag C vitamin 500 mg (napi 3x2) vagy 1000 mg (napi 3x1)


- Sok-sok tea (mézes-citromos), aminek az alkotó részeit (méz, citromkarika) ne forró teába tedd, mert elveszíti a hatását.

vagy fahéj tea, gyömbérrel:

[link]


- Mentolos mellkaskenőcs (Ez enyhíthet azon az érzésen, ami a mellkasnyomásos tüneted okozza)

például:

[link]

vagy eukaliptusz balzsam:

[link]

- Jegesmedve olaj (Polar bear oil - dr.Chen) - ez ugyanúgy használható a légutakra külsőleg bedörzsölésre, orr alá, illetve fejfájás esetén a halántékra bedörzsölve

[link]

Ezek bármelyike jó légút könnyítőnek.


- Nyers fokhagyma evése - például összeaprítva, vajas kenyéren. Természetes antibiotikumot tartalmaz.


- Illetve köptető jellegű teák:

[link]

[link]


[link]

Az Antivirus tbl. kifejezetten torokfájás megelőző.

Bevétele után nem szabad - minimum - 30 percig enni, inni, mert leviszi a bevonatot. Kevés tabletta van benne, mert ezt nem 3x kell szedni.


A hatóanyaga: Bodorrózsa levele, célszerű ilyen teát is inni.


[link]


vagy ez -

[link]


De kereshetsz más bodorrózsa teát is.


Az orrváladékozása ellen (hogy megszűnjön) vény nélkül kaphatóak orrcseppek. Pl: Novorin, vagy Nasivin. Van belőlük gyerek, és felnőtt változat. Ha valamiért nincs felnőtt orrcsepp, csak gyerek, az is jobb, mint a semmi.


Ha viszont nincs más otthon, csak valamilyen filteres tea, akkor is hasznos, ha mézet, és rendes citrom karikákat használsz LANGYOS TEÁBA téve ezeket a plusz hozzávalókat. A méz, természetes antibiotikumot tartalmaz, a citromban pedig C vitamin van, de valamennyire fertőtlenít is belsőleg.

Azért nem szabad forró teába tenni, mert épp az értékes hatóanyagok mennek benne tönkre ennek hatására. Sok folyadékbevitel (sok tea) amúgy sem hátrány megfázós, torokfájós időszakokban.

Ha hirtelen kellene valami, de semmid nincs otthon, akkor próbáld ki a sós vizes gargalizálást. Az biztosan segít. Konyha, vagy tengeri só - mindegy.


A teát, pedig írtam, hogy hogyan kellene, de inkább azt öblögetés / gargalizálás után idd, és akkor helyre jöhetsz.


Remélem, mielőbb helyre jössz. Jobbulást!

2021. szept. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez legalább a harmadik kérdésed. Mindenhol leírták, hogy hipochonder vagy. Keress fel egy pszichológust!
2021. szept. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Voltam mar dokinal kedden meghallgatta a tudom kopogtatta kizarta a gyulladast.... De akkor mitol faj? :(
2021. szept. 18. 11:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Köhögéstől fájhat a mellkasod, szúrhat, be is csípődhet, izmok is megfájdulnak, ne aggódj, bízz az orvosodban, az lehet amit ő mondott.
2021. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!