Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Erősen fejfájós vagyok, már...

Erősen fejfájós vagyok, már gyerekkorom óta. Ajánlanátok valami jó tippet, mivel csökkenthetném a "rizikót", illetve a tüneteket?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban minden nap erősen fájt a fejem, és szinte semmi nem használt, vagy ha használt is, idővel újra előjött a migrén.

Gyerekkorom óta küzdök ezzel, de szerencsére az a ritkább, mikor már mingrénesen is fáj a fejem, de mostanában valahogy állandóan "elkap".

Próbálkozom ilyenkor mindennel, a pirulák mellett különböző "hűsítő olajokkal" (nem tudom mi a pontos nevük, de a homlokra kell kenni, és kellemesen hűsít, ezzel kicsit csökkentve a fájdalmat), sok vizet iszom (mert azt olvastam hogy akár attól is lehet, ha kevés a folyadékbevitel), iszom kávét (mert van akinek attól elmúlik, és mindig megpróbálom, hátha nekem is segít) stb.


Mit tudtok nekem tanácsolni?


2010. szept. 1. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Maria Treben konyvet olvasgattam tegnap este, es az ilyen megrenre: csalantea, cickafarkteat javasolt, es nagyon sokan jeleztek vissza, hogy megszunt a fejfajasuk a gyogytea fogyasztasa utan.

Ehgyomorra fogyaszd el az elso cickafark, vagy mezeizsurlo teat, aztan 2-3 csesze csalant nap kozben, majd este szinten cicka, vagy zsurlot.

En mar tobb receptjet kiprobaltam, es hidd el, hogy a csalan csodakra kepes, nagyon jo vertisztito hatasa is van.

2010. szept. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mostanába olyat hallotam hogy mágneses ékszerek. például karkötö gyürü ezek is enyhitika fejfájást.
2010. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Keress fel egy fejfájás-ambulanciát! Én anno migrénes voltam, és évekig gyógyszert szedtem. A végén már nagyon erőseket. Akkor elment, és két gyógyszert írtak fel, azokat kellett végigszednem, és elvileg mondta a doki, hogy mire végére érek, meg kellene szűnni a fejfájásnak. Nem hittem neki, de igaza lett. Ennek már kb. 4 éve, és félévente ha 2-3 szemet beveszek, azt is másnaposságra!:)
2010. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én megfigyeltem, hogy a húsfogyasztásom (csirke is!) erősen befolyásolja, mennyit fáj a fejem. (Én frontérzékeny vagyok.) Ha sok húst eszek, iszonyú sokat fáj. Ha elkerülöm, akkor szinte soha. De nem tudom teljesen elkerülni, mert csak zöldséggel nem lehet jóllakni (szóját nem eszem! nem vagyok hajlandó), a szénhidrát meg baromira hízlal.


Egyébként segíthet, ha rendszeresen jársz váll-, nyak-, arc- és fejmasszázsra.

2010. szept. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Algopyrin, Advil ultra, Aspirin, Cataflam, Flector...


Most ezt komolyan kérdezted????

2010. szept. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én Tramadolort szedek a fájdalmaimra (reuma stb...)

szerintem fejfájásra is hatásos. Csak vényköteles. De lehet hogy kiírja a doktor


[link]

2010. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

12:25-ös:

Kösz, de a fájdalomcsillapítókkal én is tisztában vagyok.

Kérdésem lényege épp az volt, hogy az állandó bogyókapkodáson kívül mit tehetnék a fejfájás megelőzésére, megszüntetésére. Mert az a legkevésbé sem egészséges, hogy napi több pirulát is be kell vennem a fejem miatt.

2010. szept. 2. 22:37
 8/13 anonim ***** válasza:
énis migrénes vagyok.havi 6 nap iszonyú fájdalom.3 mikor menstruálok,3 pedig félidőben.járok fejfájásamb-ra.kaptam bivaj erős gyógyszert,imigran sprint.beveszem kb 1 1,5 óra ée elmúlik.azt hallottam a topiramat(epilepszia gyógyi) folyamatos szedése teljesen megszünteti.most ezt akarom kipróbálni.de olvastam a neten keress rá IBS system rendszer vagy mi,ez se hangzik rosszul.kérlek irj nekem is ha esetleg valami okosat felfedeztél,mert énis szenvedek ettől és sajnos két gyerekkel vagyok itthon akiket akkor is el kell látni ha migrénem van.
2010. szept. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
jah és nekem a cickafarkfű ta nem segitett,és más egyéb fájdalomcsillapitó se,szinte mindet kipróbáltam.
2010. szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bettnya válasza:

Szia!

Sajnos én is migrénes vagyok (voltam). Kettős látásos, szédüléses, hányingeres és ájulásos fokozatban voltam már.. :(

Nekem az idegesség, a stressz váltotta ki a migrént, illetve néha a frontok. De ha nyugodt "időszakom" van, akkor nem jön elő, csak max 1-2 alkalommal évente. Egyébként ha nem tévedek, az agyban lévő erekben növekszik meg a nyomás, ennek hatása a migrén.

Mindenképpen megérné beszélned orvossal, vannak már kimondottan migrénre gyógyszerek, de ezek sokba is kerülnek, és szedésük hosszú távon egyéb károkat okozhat. (Amit én szedtem, arról pl. most derült ki, hogy máj-károsító hatása van! Párom gyógyszerész, tisztában vagyok az árakkal, és a gyógyszerek hatásaival..)

Mindenféle praktika van persze, ami nekem is nagyon bevált, az az akupunktura! Lehet, ki kéne próbálnod! Nem kell megijedni, abszolút nem érzel semmit.

Én amúgy is gyógyszer-ellenes vagyok, szóval inkább keresd meg a kiváltó okot valami szakemberrel, hosszú távon jobban megéri.

Remélem segítettem valamicskét. :)

2010. szept. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!