Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet, hogy a magas vérnyomáso...

Lehet, hogy a magas vérnyomásom miatt vagyok állandóan fáradt, kedvetlen?

Figyelt kérdés

3 éve sikerült kiszállnom egy bántalmazó kapcsolatból. Annyira tönkretett érzelmileg ez a lány, hogy utána hónapokig fájt a fejem és a hasam, mintha kést szurkált volna belé folyamatosan valaki. Ami rögtön feltűnt a környezetemnek - és később nekem is -, hogy minden délben lefeküdtem aludni, amire eddig SOHA se volt példa. 18 voltam akkor.


A vérnyomásomat akkor is mértük valami kapcsán és 140 körüli érték volt, talán 160 is lehetett. Nem emlékszem. Most 3 évre rá mindenben hamar elfáradok, semmihez sincs erőm. Az otthoni takarítást is mindig halogatom sajnos, mert nincs erőm elkezdeni. De ami még rosszabb, hogy igazából takarítás közben is elfáradok és sokszor le kell közben pihennem. Egy mosogatást nem tudok egyhuzamban végig csinálni. De mikor gépezek is ez a helyzet, csak a sima üléstől elfáradok. Nehezen koncentrálok, stb.


Ma voltam üzemorvosi vizsgálaton és 160-as lett a vérnyomásom. Lehet, hogy emiatt érzem magam ennyire rosszul? Régen szorongtam, akkor arra fogtam a folyamatos fáradságot, de mióta szedek rá antidepresszánst elmúlt ez is. 21 vagyok.


2021. nov. 15. 14:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Inkább az alacsony vérnyomásra jellemzőbb a fáradtság - én így tudom.

Arról viszont hallottam már, hogy az antidepresszánsnak és néhány más gyógyszernek is vannak hasonló mellékhatásai. Én a helyedben csináltatnék egy vérképet, hátha valami hiánybetegséged van (pl. vas), és beszélgetnék pszichológussal, hogy meggyőződjek róla, hogy nem pszichoszomatikus dologról van szó.

2021. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!