Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyetemen nem tudok ellazulni...

Egyetemen nem tudok ellazulni egyszerűen az emberek között, így nem tudok rendesen koncentrálni sem. Van így értelme, benyugtatózva csinálni? 24/F

Figyelt kérdés

2019. okt. 26. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Eddig nem volt ilyen gond az egyetemen?
2019. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs. Pszichoterápia, vagy lehet hogy egy autogén tréning is elég lenne.
2019. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Nincs.
2019. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nyugtató eltompít, így a tanulás sem fog menni.


De érdemes oda járnod? Ha már a suli sem megy, akkor mi lesz a melóban, összezárva 3456 másik emberrel?

2019. okt. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért ne adj fel egy egyetemet, mert pszichésen nincs minden rendben veled. Nyugtatokra való raszokas sem megoldás. Keress fel egy pszichológust, önismereti csoportot, ahol megnyilhatsz, elmondhatod, hogy mik bántanak.


Én hasonló helyzetben vagyok. Tudom, hogy nehez, de sok nehézséggel kell majd meg megküzdeni. Azért jelez ezzel a szervezeted, mert valamit amit eddig rosszul csináltál, másképp kell csinálnod.

2019. okt. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen amit egyik válaszoló írt, pszichoterápiára lenne szükség. A gyógyszerek semmit sem oldanak meg, tompultságot okoznak, nem tudsz odafigyelni a dolgokra, majd függőség és regyre több és több kell majd.

Semmiképpen ne add fel, kérj segítséget.

2019. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem csak egyetemen volt gond ezzel hanem már előtte is, gimi elején még nem hanem harmadiktól nagyjából.
2019. okt. 26. 10:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is pszichológushoz kéne menned, mert meg kell tudnod, hogy miért vagy ideges az emberek jelenlétében. Ennek kell, hogy legyen oka, amin adott esetben változtatni is lehet. Szóval ez nem azért van, mert ilyennek születtél, vagy mert ideggyenge vagy, vagy ilyesmi. Van konkrét oka, és azt meg kell tudnod, különben nem fogsz tudni dönteni a saját életedről, például, hogy folytasd-e az egyetemet vagy sem. Csak úgy fogsz tudni dönteni, ha teljesen ismered magadat. A nyugtatók pedig valóban csak tüneti kezelésnek jók, nem fogják megoldani a problémádat.
2019. okt. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!