Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan állítsam helyre a...

Hogyan állítsam helyre a bioritmusom?

Figyelt kérdés
Májusban végeztem a sulival, azóta mindig hajnali 3, 4 körül fekszem le aludni. Most végre találtam egy megfelelő munkát, ahol kezdhetek januárban, de állandó délelőttös muszakban. Próbálgattam előbb lefeküdni, de egyszerűen képtelen vagyok rá, mert 3,4ig csak forgolódok, nem tudok elaludni. Még, ha 2kor fekszem le, akkor sem bírok, aggódom most, hogy mi lesz...4kor fekszem le és 5 30kor már kelhetek, így nem fogok tudni teljesíteni rendesen. Azt tudni kell, hogy előtte is míg jártam suliba éjfél, fél 1 fele feküdtem. Egyébként lehet köze ennek a késői alvásnak ahhoz, hogy hiába alszom 4től délig, akkor is hulla fűradt vagyok? Sajnos elég gyakran este, éjjel van jobb kedvem és napközbe lehangoltabb kicsit, ezért is szerettem fentmmaradni későig, de aztán most nem tudom mihez kezdjek.
2021. dec. 9. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A felkelés idejével kezd, csökkentsd lassanként, és következetesen korábban kelj fel. El fogsz álmosodni korábban, ha a megszokott dél helyett egy-két órával korábban kelsz. Én így szoktam.
2021. dec. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs gond a 4 órai fekvéssel, csak kelj akkor, amikor munka miatt is kellene. Mert akkor már nem lesz délig alvás. És nap közben foglald el magad, legyél fizikailag is aktív - tudom is én, takaríts, menj el bevásárolni, főzz meg, vagy akár sétálj órákat, hogy valóban ki is fáradj.

Ha ezt 1-2 hétig tartod, igényelni fogod a korábbi fekvést.

2021. dec. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lassú lépésekben kell visszatérned a korábbi alváshoz, és nem egy nagy ugrással. Pár napig fél órával korábban (pl. 3-kor) feküdj le. Amikor már gond nélkül el tudsz aludni, akkor következő nap megint fél órával hamarabb (2:30) feküdj le, és így tovább.


Sportolsz? Ha nem, akkor kezd el. Le kell fárasztanod magad nap közben.

2021. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kelj fel időben, még ha csak 2-3 órákat alszol is és csak este feküdj le. Nincs napközben szundikálás, hidd el 2-3 nap és vissza is áll.
2021. dec. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Ez a cirkadián ritmus. A helyreállítása pedig csak a mellékvese, valamint a bolygóideg rendbetételével lehetséges. Ehhez pedig életmód- és étrendváltoztatás szükséges. Jelen pillanatban a mellékveséd ezerrel termeli a kortizolt, ez tart ébren. Az akadémikus orvoslás ilyen esetben melatonint ajánl, de ez csak tüneti kezelés, hiszen a melatonin (alváshormon) most azért nem tudja kifejteni a hatását, mert a kortizol semlegesíti.
2021. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!