Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fáj a derekam ilyen...

Miért fáj a derekam ilyen fiatalon? Valamit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Rettentően fáj a derekam, illetve a hátam közepe. Úgy belenyilall a fájdalom, hogy néha ordítani tudnék. Meg nem csak nyilall, hanem folyamatosan fáj is.

Ez lehet a sok görnyedéstől?

Mit csináljak? :/ Hasznos tanácsot elfogadnék.


Kellemes Ünnepeket!



2021. dec. 22. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet a gornyedestol/inaktivitastol.


Mozogj kicsit többet, ha nem múlik, akkor orvos.

2021. dec. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sport.
2021. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet a sok görnyedéstől, mozgásszegény életmódtól, de attól is, hogy nem megfelelő széken ülsz.

Nekem középiskolás koromban attól is fájt a hátam, hogy alacsony támlás széken ültem a suliban is és otthon is, akkor vettünk először otthonra magas támlás széket, és segített a problémán. Persze, hosszú távon ez nem elegendő, de egyáltalán nem elhanyagolható, hiszen a megfelelő szék az ülés közbeni tartást segítheti, ez egy munkahelyen is lényeges.

Nem tudom, mennyit és mit szoktál mozogni, de az is lényeges. Nyilván, ha eddig nem mozogtál, nem kezdhetsz egy maratonnal.

Illetve ami még gond lehet, valamilyen sérülés, túlerőltetés, rossz mozdulat, nagy teher rosszul kivitelezett megemelése (akár egy nagyobb adag bevásárlás is).

2021. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csigolyák közti porckorongok fejletlensége, enyhe károsodása és ehhez társuló enyhe vírusfertőzés apró ideggyulladásokat is okozhat. Kerülendő az egyoldalú testhelyzet hosszabb időn keresztül való tartása és a sport ill torna sokat segíthet. Persze egy röntgen felvétel nem ártana (ortopédia).
2021. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!