Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok folyton fáradt...

Miért vagyok folyton fáradt és hogy lehet így élvezni az életet?

Figyelt kérdés

1 éve váltam el, családi házból lakásba költöztem, ahol sokkal kevesebb a tennivaló. Vettem egy kutyust, vele járok sétálni a természerbe, vízpartra. Kisfiam iskolás, az apja nem tartja vele a kapcsolatot. Nagyon beszívta a fiamat a számítógép, emiatt sok a kondfliktus köztünk. A munkámat szeretem, bár fárasztó és a közeg nem jó. Van párkapcsolatom, amiről azt hittem, hogy ő az igazi. De elmúlt bennem a szerelem, azóta nem érzem magam jól vele, és ez kudarc. Sokat agyalok, hogy velem van - e a baj, vagy szakítsak. De félek, hogy olyan vagyok, mint az anyám, akinek semmi nem jó, és eldobok egy rendes embert azért, mert nem tudom elfogadni, hogy olyan, amilyen. Pszichológushoz jártam, de nem segített.

Azért írtam ezt le, mert gyanítom, lelki gondjaim ölik ki belőlem az energiát, és anyám épp ilyen. Szeretnék ezen változtatni, de nem tudom a módját. Olvasok sokat, pszichológia témájú cikkeket pl, kutatok folyton, hogy választ találjak arra, amik miatt folyton agyalok és rosszul érzem magam, de ez csak megkavar sokszor. Tud valaki esetleg valamit javasolni?


2022. jan. 5. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, túlvállaltad magad. Nagyon is sok dolgot csinálsz. Én télen egy dolgot csinálok: alszom.

A tél 3-4 órás napi tevékenységre való, amikor sötét van, aludni kell.

2022. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1#, van abban igazság, amit írsz. Erre oda is fogok figyelni. De a munkahelyem egy órára van, annyit autózom, meg vissza is egy órát, és 12 órás műszakok vannak, így dolgozom. Vagy nappal, vagy éjszaka, heti 3-4-szer. A többi napokon szinte csak aludni van energiám. Lehet, hogy ez normális, de tavaszig tönkre megy minden kapcsolatom, baráti, párkapcsolati, rokoni....
2022. jan. 5. 16:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, hát azért vagy fáradt, 14 óra az nagyon sok még nyáron is, nemhogy télen.
2022. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Napi 12 óra munka plusz 2 óra utazgatás után csodálkozol, hogy fáradt vagy?

Ezen kéne változtatni, így halálra dolgozod magad...

2022. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Minek oltattad be magad?
2022. jan. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De nem megyek minden nap, csak heti 2,3 vagy 4-et. Ahogy épp van a beosztás. Egészségügyben dolgozom, ez ilyen. Havi óraszámra olyan, mintha 8 órát dolgoznék.
2022. jan. 5. 16:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Én most járok a negyedik terápiámra, lassan ötven évesen. Egy kicsit azt gondolom, hogy meg kell találni azt a fajta terápiát, ami leginkább az adott embernek segít. Illetve, ja, önsegítő könyvek is adhatnak gondolatot, amin az ember el tud indulni önmaga felfedezésében. PL. Shapiro: Győzd le a múltad!. De igen, maga a kialvatlanság önmagában is kedvetlenné, "szexlustává" tud tenni.
2022. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"De nem megyek minden nap, csak heti 2,3 vagy 4-et.

...

Havi óraszámra olyan, mintha 8 órát dolgoznék."


Ez a lényeg. A rendszertelenség, aránytalan terhelés. Gondolom, ebből eredően az alvás-ébrenlét ciklusod sem egyenletes...és ez MINDENre kihat, kifáraszt, kimerít.

2022. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, kiégtél. Most jelent meg a témában Füredi Júlia Elég! című könyve.
2022. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8#, sokan dolgoznak így, és mégis aktív életet tudnak élni emellett.

Meg lehet ezt szokni?

2022. jan. 9. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!