Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fájhat a fejem folyton?...

Miért fájhat a fejem folyton? Körülbelül minden 2. nap fáj

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok. Szinte állandóan fáj a fejem. Ha egy nap nem faj, másnap már biztos. Már rengeteg levél Cataflamot, Quarelint beszedtem, van amikor nem használ semmi. Tudom hogy a fogamzásgátló szedése is okozhat fejfajast, évek óta szedem. Frontérzekeny vagyok. Folyadékot kB másfél litert iszok meg egy nap. Munkám során sok időt töltök számítógép előtt. Van hogy tompán fáj a fejem, az is rossz, mielőtt megjon a menzeszem, már egy héttel is fáj, mikor megjon akkor pedig elviselhetetlen migrénem van. Migrénes fejfajasom csak ilyenkor van, de az csillapíthatatlan akármilyen gyógyszert veszek is be. Valami bevalt praktika valakinek esetleg? Már nagyon unom hogy szinte mindig fáj és állandóan a gyógyszereket kell szednem mintha cukorka lenne :-(
2021. júl. 9. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Koffeinelvonástól rossz látásig elég sok egyszerű dolog is okozhatja.
2021. júl. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Másfél liter nagyon kevés, főleg ebben a melegben. Többet kellene innod.

Látásod egyébként rendben van? Nekem a rossz, gyenge szemüveg okozott sokszor fejfájást.

2021. júl. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szemüveges is vagyok.
2021. júl. 9. 00:44
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Minimum 3 liter vizet igyál naponta, és többé nem fáj a fejed. A vízhiány okozza.
2021. júl. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Migrénre trükk nekem:

lábat vízbe mártani (pl lavór) és a tarkóra pedig jeges tasak (ha nincs jég akkor mondjuk fagyasztott borsó vagy valami). Így ellenni 4-5 percet, de lehet tovább is, ha jól esik.


Amúgy a fejfájás tényleg nagyon sok mindentől lehet. Gondolom azt nem szoktad megfigyelni, hogy hol fáj? Ha igen, akkor tudod mondani légyszi?


A 1.5 liter édes kevés, főleg ilyenkor. Minimum a 2, de inkább a 3 ilyen melegben.


Az én apukámnak régen volt egy fejfájós időszaka, egy idő után a quarelin elvonástól volt már fejfájása, szóval a fájdalom csillapítókkal is vigyázni kell.


Szemüveget érdemes megnézetni, attól is lehet.


Meg amúgy ezer meg egy másik dologtól... Sajnos a teljes életed ismerete nélkül nem sokat tudunk segíteni. Lehet, hogy só fogyasztás. Lehet, hogy rosszul étkezés. Lehet az fogamzásgátló miatt. Annyi minden... Próbáld meg az alapokat (jó étkezés, nem túl sok sóval, minimum 3 liter víz, normális alvás, és szemüveg megnézetése), ha még mindig nem múlnak el a fejfájások, akkor orvos.

2021. júl. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

Laborvizsgálat

Kevés folyadék

2021. júl. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Ki volt az az eszetlen, aki lepontozta, hogy kevés vizet iszol?
2021. júl. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!