Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sokat alszom, hogy tudnám...

Sokat alszom, hogy tudnám magam erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
Ha itthon vagyok szabadon, gyakran 10-11, néha 12 órát szundítok. Suliba kell menni mindig irtó nehéz az ébredés. Nem kávézok, nem is akarok. Energia ital csak vizsgaidőszakban kerül elő. Hallom a csodás meséket a pörő lényekről, akik 4 óra alvás után jól vannak. Én is szeretnék így élni, többet ébren lenni. Komment?
2010. szept. 8. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
velem is ez van, mondjuk valahogy nem is bánom, szeretek aludni. csak ha suli van tényleg elég szar :S :D
2010. szept. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez az, valami változás kell, jobb ébren lenni legtöbbször.
2010. szept. 8. 23:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is mikor ellustulok nagyon kómás vagyok egész nap.

Próbáld meg azt, hogy kb egy hétig felkelsz pár órával hamarabb mint kellene. Suli után ne aludj egyből. majd csak estére. Csináltam ezeket és akkor nem csak kóvályogtam.

2010. szept. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
sehogy, élvezd az ágy kényelmét. én ha tehetném naphosszat aludnék a hét minden napján. erre alig van időm, sokszor napokig csak 6-7 óra, ami nekem kevés. mivel kb 11-12 előtt nem alszok el és reggel kelni kell, nos, elég szar. ha tehetem szabadidőmben szundítok, pedig még kávézok is. ha kevesebbet alszol egy idő után megszokod, de ne várd h 4 óra után jól leszel.
2010. szept. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4 óra csak példa, de szeretnék én is 6 óra után pl jól lenni.
2010. szept. 8. 23:04
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Sehogy:)Feküdj le ídőben és aludj annyit amennyire szükséged van!


A 6 óra alvás egészségtelen!!!

1. nem lesz szép bőröd mert nem tud regenerálódni.

2. csökken a teljesítményed

3. az egész napondat elcseszed vele

4. a kévé egészségtelen, mint ahogy az energia italok is.


Tehát ne akarj magadnak ártani, aludj minimum 9 órát.

De ha kell akkor akár 10-11-et is.

2010. szept. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
amúgy meg a 10-11 óra alvás is egészségtelen, az utolsónak mondom. szal túlaludni se oké, de sajna felületes a tudásom, olvass utána, hogy miért nem jó. szal 7-9 óra között az ideális. annál se kevesebbet, se többet nem ajánlatos. egyébként meg sztem próbáld úgy, hogy alszol mondjuk 9 órát minden nap, viszont rendszerrel! szal mindig ugyanabban az időpontban alszol el és ébredsz fel. (egy idő után magától is menni fog, biológiai órád beáll rá), meg esetleg délután alszol 5-10percet. kevésnek hangzik, de többet használ, mint árt:)
2010. szept. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

4óra?aki rendszeresen annyit alszik az nem pörögni fog hanem egy roncs lesz.5a minimum az élethez.

én pl azért hagytam abba az iskolát hogy nyugodtan alhassak:D azota délután kelek fel és hajnalban alszom el.és qrva jól esik:D

10óra meg kell is.én pl van hogy csak 6ot alszok de elö-elö fordul akár 14óra is.

2010. szept. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem. Ez esetben a 7 órát fogom becélozni. Koffein tablettákról tud valaki valamit? Jó, rossz, működik? (Persze, hogy rossz, de mi nem...)
2010. szept. 9. 20:33
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:15


Te el vagy tévedve!!!

A minimum a 8 óra alvás.

DE

kb. a 25 év allatiaknál a minimum a 9-10!!!

8 alatt egészségtelen.

Létezik túl alvás, de az csak azokat fenyegeti akik 12 óránál többet alszanak.

2010. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!