Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudnám leszoktatni magam...

Hogy tudnám leszoktatni magam a napi 5 l vízről?

Figyelt kérdés

Ha nem iszom ennyit [pl nem vagyok otthon], jelentkeznek fizikai tüneteim, pl. fájnak az ereim, fáj a fejem, száraznak érzem az ajkaimat...

Szerintetek jó az, ha fokozatosan csökkentem a folyadékbevitelt?


14/L


2009. jún. 29. 18:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg az a jó, hogy ilyen sokat tudsz inni. A víz nagyon jó méregtelenítő.
2009. jún. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
miért baj az, ha 5l vizet iszol? amíg víz, addig jó.. inkább mint kóla meg energiaital.. főleg nyáron.. majd szeptembertől fokozatosan kevesebbet iszol. sajnos én is egésznap iszok, egy fél literes üveg kb 5percig tart ki.. csak nem vizet, hanem teát :S
2009. jún. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz leszokni? Ha szomjas vagy igyál. Ez a legnagyobb hülyeség nem inni ha szomjas vagy. Ha egyébként nincs szervi bajod pl alakuló cukorbetegség, akkor nem baj ha ennyit iszol.
2009. jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
ha nem vagy cukorbeteg ( amit vértvétellel lehet kideríteni pl.) egyáltalán nem gond ez a bevitel. Én magam is nagyon sokat ittam vizet mindig is. egészséges, tisztítja a vesét, karban tart, véd a kiszáradástól, fejfájástól és a sejteket és védi az öregedés ellen :)
2009. jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
öt liter elég sok. három még belefér. de bajod nagyon nem lesz tőle, viszont nagyon hirtelen nem szabad abbahagyni, főleg a nagy melegben, abból ájulás is lehet. szóval csak óvatosan, és szólj egy felknőttnek. az sem árt, ha egy orvoshoz mész tanácsért.
2009. jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szomjas amikor iszom, cukorbetegségem sincs. Egyszerűen kívánom :)

Szóval, akkor szerintetek ne szokjak le róla? Pedig elég kellemetlen, ha pl barátomnál vagyok, és kérek egy 1,5 l-es szénsavmentes ásványvizet, és megiszom 10 perc alatt :D

2009. jún. 29. 18:26
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

18:24 nem értem miért kell rögtön orvoshoz küldeni? inkább igyon ha szüksége van rá, mint hogy kiszáradjon és szomjas legyen.. attól, hogy az ötödik osztályos természetismeret tankönyvben 2,5-4 liter az ideális nem törvényszerű mindenkire..


kedves kérdező: ha ennyi folyadékra van szükséged, akkor ennyire, ne akard szabályozni..

2009. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is így vagyok sajna. Míg én nem kerültem be az irodába, ahol dolgozok, addig a három lány összesen egy kancsó teát ivott meg egész nap. Mióta én ott vagyok minimum négy kancsó tea elfogy, amiből legalább hármat én iszok meg, plussz még itthon is megiszok legalább egy-két liter folyadékot. jó méregtelenítő hatású a víz meg a tea is, főleg, hogyha úgy iszod, mint én, cukor nélkül. Igaz, hogy ott van egy kellemetlen része a dolognak: a gyakori pisilés. A munkahelyen legalább óránként egyszer el kell mennem, mert hát ugye azért mégiscsak megiszok három-négy liter teát. Dehát ez van.
2009. jún. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
11%
úgy tudsz leszokni, hogy nem iszol annyit.
2009. jún. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Igyad nyugodtan.. de mindenképp vizet igyál. nem kell mindig, de azért ne igyál meg naponta 5 liter kólát :)) mondjuk 4 liter víz, a többi meg lehet gyümölcslé, tej stb.. Jót tesz a sok folyadék, főleg ebben a hőségben!!
2009. jún. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!