Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Menyit szoktatok ti aludni...

Menyit szoktatok ti aludni egy nap, illetve menyi az ideális alvás idő egy napra?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
az ideális alvás 8óra, de én általában annyit alszok, néha kicsit kevesebbet, néha többet!
2010. szept. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Én általában 8-9 órát alszom. Hétvégén van, hogy 10-et! Szeretek, és bírok is aludni, de azt is jól viselem, ha mondjuk pár napig nem tudok csak 5-6 órát aludni!
2010. szept. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a legideálisabb úgy mint az óvodában,

két óra délutáni pihenőt tartani (szieszta).

2010. szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Otthon kb. 4-6 órát, melóban 8-9 órát (hétvégén a 10-12 sem ritka).
2010. szept. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem 8 ora,de este 10 tol,nem mindegy mikor fekszel le.Ha esetleg sportolo vagy akkor nagyon fontos a korai lefekves.
2010. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ideális alvási idő szerintem az, amikor reggel úgy ébredsz fel, hogy nem vagy álmos. Ez általában egy egészséges felnőtt embernél 8 óra. Van akinél több, van akinél kevesebb. A páromnak elég a napi 5 óra alvás, teljesen kipihentnek látszik, nekem sajnos néha a 10 is kevés, de azt mondták hogy ez nem probléma.
2010. szept. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azt mondják, 8 óra az ideális, de a lényeg az első egy-két óra, hogy az pihentető legyen maximálisan. Nekem nem mindig jön ez így össze, de a szabadnapokon igen. :-)
2010. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én csak három órákat szoktam aludni, mégsincs semmi bajom. :D

Reggel mindig fáradtan ébredek, de napközben sosem vagyok fáradt, mindegy, hogy mennyit alszok.

Egyébként az átlagembernek napi nyolc óra alvás az egészséges, de én aztán nem ilyen vagyok! :D

Az alvásigény egyénenként változó lehet.

2020. jún. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!