Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tapasztalat sztressz TESTI...

XD :) kérdése:

Tapasztalat sztressz TESTI következményeivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szia!

A sulimban tartok egy előadást "stressz testi következménye, tapasztalataink" címmel és szeretnék felhozni pár különböző példát. Én pánikbeteg voltam és emésztési problémáim vannak azóta is. Egyetértessz azzal, hogy a testi okozatok/betegségek mögött sokszor lelki problémák állhatnak? Ha igen, tudnál válaszolni pár kérdésre, ha úgy érzed a testedre is hatással volt a sok stressz? - Például beteg lettél. Legyengültél, lázad lett, megfáztál, pánikbeteg lettél, depressziós, alvászavaros stb...


Szerintem számít a tapasztalatunk magunknak is és másoknak is. Jó ha tudja minden bulizó, nem alvó, egész nap stresszelő ember, hogy vannak határaink és érdemes odafigyelni magunkra! :)



Milyen betegséget/állapotot éltél/élsz át?

mit éreztél/érzel? Fájdalmakat? Tehetetlenséget?

meddig tartott/mióta tart?

Szerinted mi lenne a megoldás? Mit javasolnál másoknak? Neked mi vált be?


Köszönöm, ha szánsz rá időt!



2022. ápr. 3. 10:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem alvászavarom lett, az elején pedig sok testi tünetem volt, amik már elmúltak, de tartottak 1-2 évig. Pl nehezen kaptam levegőt, allergia gyógyszert szedtem rá, fájt a mellkason sokat, lefogytam 7 kilót (eleve vékony voltam), begyulladt a pajzsmirigyem, ilyesmi. Szerintem ezek maguktól múltak el, amikor rendeződött az életem, viszont az alvászavar fenn áll, pedig már szinte mindent kipróbáltam.
2022. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!