Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Félek ez szívroham ?

Félek ez szívroham ?

Figyelt kérdés
Wc-ről álltam fel , épp kezet mostam mikor elkezdtem érezni a bal bordaív gyomorszáj melletti részénél az utolsó két borda közt egy lüktető tompa nyomást , mintha egy ujjal nyomkodnák. Mostanában eléggécparázok ilyen szívroham dolgoktól , sokat hallottam a hírekben. Eléggé parázok.

2022. júl. 16. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem az. De a hipochondriádat érdemes lenne kezeltetni.
2022. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem akarsz szívrohamot, 11-kor legkésőbb már legyél ágyban és aludd ki magad!
2022. júl. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha direktben erre parázol rá, képes az agyad ún. szomatizálásra. Ugyan hallottam már lábon kihordott szívrohamról, de egyrészt a szívroham javarészt szorító mellkasi fájdalommal jár, amit ált. a szegycsont mögött szoktak érezni (persze eltérhet egyes esetekben a fájdalom jellege a tankönyvitől), másrészt nem nagyon írogatnál ide, ha infarktusod lenne, mert gyenge lennél, nagyon nagy fájdalommal jár általában, és vannak egyéb kísérőtünetek is, mint a hideg verejtékezés, vérnyomásváltozás, oxigénhiány, stb. Szóval szerintem ne gondolj ilyenekre, ha van is valami bajod, inkább emésztéssel vagy mással függ össze (pl. bordaközi izmok megerőltetésével).
2022. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne hallgass híreket, ha nem bírod. És vitesd el magadat anyáddal szorongás miatt pszichológushoz.

3-as, kár volt leírnod a tüneteket, holnap már az lesz neki.

2022. júl. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4

Nem ilyenem soha nem volt.

2022. júl. 16. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!