Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívinfarkus vagy gerincferdülés?

Szívinfarkus vagy gerincferdülés?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja kezdődött minden. Itthon vagyok egész nap punnyadok, mozgásszegény életmódom van. A szegycsontomnál tompa fájdalmam van. De nem mindig hanem csak óránként erősödik fel. Fel tűnt már, hogy van olyan órák amikor marár nem is fáj. csak a gerincemnél ahol van a ferdülés. Volt már hasonló tüneteim 2016-ban és akkor megállapították, az orvosok, hogy gerincferdülésem van. Akkor is ugyan ilyen tüneteim voltak (szegycsontomnál fájt, tompa szúrásokat is éreztem/érzek, és pont ott van a ferdülésem is). voltam olyan bátor, hogy rákerestem, hogy a szívinfarktusra, és ilyen tüneteim van. Amióta el olvastam, azóta ezen rágódok, hogy mim van. Tudom, hogy el kéne menni orvoshoz vele, de kedden megyek TSH-ra (pajzsmirigy vérvételre), és szeptember végén meg nagy laborra. Szerintetek a gerincferdülés okozhat szívinfarktusos tüneteket?

Kérlek titeket, hogy kíméljetek meg a cinikus válaszoktól.... Mert még csak 21 éves lány vagyok



2022. aug. 17. 12:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mozgásszegény életmód = sok fekvés = rendellenes testpozíciók = gerincdeformitások = fájdalmak


Ne aggódj, nem infarktusod van, szinte egész biztosan az életmód és a gerincdeformitások miatt érzel fájdalmat. Minden rendben lesz viszont nem ártana valami testmozgás. Az úszás például nagyon jó erre.

2022. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ne keress rá, ne diagnosztizáld magadat...
2022. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Elkezdtem folyamatosan növelni a mozgást. Édesanyám bevásárol reggel a boltba, és én meg d.e. lebiciklizek érte.

De ijesztő amikor megegyeznek a tünetek, és döntse el így az ember, hogy mi is a baja...

2022. aug. 17. 13:41
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
3. Egy tünet ezerféle betegsegre utalhat. Mivel nem vagy orvos, fogalmad nincs az összefüggesekről. Kipecezted magadnak a legszörnyűbb lehetőseget és ezzel rettegteted magadat. Nettó hipochondria!
2022. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajnos, van rá hajlamom, hogy legyen bennem egy apró hipochondria. Mert apumnak is vannak hasonló tünetei. Mak egészséges de érzi, hogy zsibbad a fél feje stb.
2022. aug. 17. 14:25
 6/15 anonim ***** válasza:

Akkor a kerdes tisztázva. Pszichoszomatikus tünet.


Pszichológushoz fordulj!

2022. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6

Ez kezelhető saját kezűleg is, vagy mindjárt Pszichológushoz kell forduljak?

2022. aug. 17. 16:38
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Hány éves vagy? Az írásból azt látom, hogy nem vagy tisztában az alapvető összefüggésekkel. A szív és a tüdő nem fájnak, mivel nincsenek beidegződve, a szívinfarktus pedig nem 1 hónapig tart, hanem akut állapot, ami akut kezelést igényel. Ha infarktusod lenne, akkor nem is lennél képes kiírni ezt a kérdést.

A túlsúly, az érelmeszesedés, magas koleszterin, idős kor mind megnövelik az infarktus kockázatát. Ha fiatal vagy, normális BMI értékkel akkor alig van esélyed rá, de mivel nem írtál semmilyen infót, ezért így nehéz bármit is mondani. A sport viszont nem árt.

2022. aug. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell egyből pszichológushoz fordulni, elég ha sportolsz, normális kajákat eszel és a hipochondria helyett valami értelmessel töltöd az idődet, pl. olvasás, filmezés. Ha ez már nem elég, mert továbbra is szorongsz, akkor érdemes pszichológushoz fordulni.
2022. aug. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha gerinferdülesed van, eleve kéne gyógytornát csinálnod. Miért nem mozogsz? Mi az oka?
2022. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!