Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudok tenni ez ellen a...

Mit tudok tenni ez ellen a szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 hónapja volt egy erős mellkas fájdalmam megjártam az orvost esténként mikor feküdtem aludni bennem volt a félelem mindig és jöttek elő ezek a mellkasfájdalmas dolgok meg magas vérnyomás stb...

Egyszer elkezdett nagyon szúrni a szívem és a mentő jött értem.

Kivizsgáltak 1 napon keresztül nem találtak semmit.

Bejelentkeztem egy maszek fizetős kardiológushoz volt ultrahang, 24 órás holter ekg, terheléses ekg meg pajzsmirigy vizsgálat stb...

Kiderült hogy semmi bajom.

Akkor ebben az időszakban 150-160/90 vérnyomás 130pulzusom volt.

Amióta kiderült hogy nincs bajom 110-120/70-75 és 70 es a pulzusom.

GOndolom belenyugodtam hogy nincs baj.

Télen volt egy 3 hónapos erős munka miatti stresszes időszakom ezt mondták lehet ez jött ki rajtam.


Néha ezek a dolgok eszembe jutottak de akkor nagyon rossz volt. Mikor eszembejutott elkezdett fájni a mellkasom meg mintha zsibbadna a kezem de mégse meg émejegtem és ahogy próbáltam terelni a gondolataim úgy múltak ezek az érzések. Mostanába már nagyjából tudom kezelni elkezdtem meditálni mert az rettentő sokat segített. De sajnos még mindig bennem van nagyon ritkán rámjön ez de csak ilyen minimális szinten és nagyjából tudom kezelni szerencsére már.

De este mikor lefekszek aludni ez bennem maradt akkor kicsit ráparázok... Fekszek és hallom hogy dobog a szivem a fülembe és ez elkezd idegesíteni és így jönnek elő az enyhe mellkas tünetek stb..

Olyankor bedugom a fülhallgatóm és meditálok és elalszok simán.

De ha valakinél ott alszok vagy valahova megyünk a haverokkal egyáltalán nincs ilyen. Van mikor itthon is sikerült elaludni meditálás nélkül.

De ha délután fekszek le akkor nem jön elő ez csak este mindig..

Mostmár mindig ez lesz? Hogy bennem van ez a félsz dolog?

Vannak hobbijaim szoktam járni futni meg haverokkal elmenni erre arra meg horgászni elég sokat akkor olyan nyugodt vagyok és semmi problémám...

Meg kicsit bennem van a szívroham félelem hogy valamikor kapok egy olyat...

Valahogy megnyugodtam hogy a kórházba és a kardiológusnál sem láttak semmit de mégis bennem van ez a dolog sajnos.

Nem szoktam depressziózni és nem szorongok csak néha ez előjön.

Ezt a félelmet hogyan lehetne még leküdzenem?



25 éves fiú vagyok


2022. aug. 28. 21:28
 1/7 A kérdező kommentje:
A legelső mellkasáfjdalmam úgy jött hogy aludtam este és egyszer csak felketem elkezdett fájni a mellkasom meg nehezebben kaptam levegőt és gyorsan dobogott a szívem..
2022. aug. 28. 21:31
 2/7 anonim ***** válasza:
El kellene menned pszichológushoz.
2022. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen ezt a lépést megkell tennem vagy van valami más módja is?
2022. aug. 28. 21:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Pszichiáter!!


Pánikbetegseg, szorongás és társai..

2022. aug. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez. És nem nagyon értem, hogy ha a kardiológus meg az endokrinológus nem okoz problémát, akkor a pszichológus vagy pszichiáter mért okoz? Mitől más? "Nem szorongok." De még mennyire!
2022. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

NE pszichiáterhez menj, hanem pszichológushoz. A pszichiáter gyógyszert ad. Higgy nekem, hasonló testi tüneteim voltak, kb. 10 alkalmas pszichoterápia után elmúlt.


A pszichiáter akkor szükséges, ha nem tudod gyógyszer nélkül elkezdeni/lefolytatni a pszichoterápiát. Feleslegesen ne szedj gyógyszereket. Menj el klinikai szakpszichológushoz, ő úgyis tovább küld ha szükséges.

2022. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5. Hát ja... ha eltörik a laba, nyilván megy a traumatológiára. De ha eltörik vmi mentálisan, nem akarnak szakorvoshoz fordulni...
2022. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!