Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek ha már fiatalon le...

Mit tegyek ha már fiatalon le vagyok robbanva?

Figyelt kérdés

Hiába a napi 8-9 óra alvás sokszor fáradtnak érzem magam, ezen csak a kávé vagy az energiaital szokott segíteni egy kicsit. Ezen kívül szedek még multivitamint minden nap. Sportolni nincs erőm, nagyon hamar, már pár emeletnyi lépcsőzéstől kifulladok, pedig nincs túlsúlyom. Evés után is sokszor rosszul vagyok, elmegy az összes erőm. Nem végzek fizikai munkát mégis szinte nincs olyan nap, hogy ne fájna valamim, ízületeim, hátam, gyomrom. Már elvégeztettem egy pár vizsgálatot, de nem mutattak ki semmit. Létezik ezekre valami gyógymód vagy már sosem jövök helyre?


25/F



2022. okt. 3. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mi volt az a pár vizsgálat, és mikor?

Mondjuk én egy teljes vérképpel kezdenék. Lehet szimpla vas hiány is.

2022. okt. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Etrend + edzes. Aki kibirja a kezdeti "szenvedest" az idovel belejon
2022. okt. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pillér2 ***** válasza:
100%
Pontosan azért vagy fáradt, mert nem eszel.
2022. okt. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2019-ben hasi ultrahang, h. pylori teszt.

Idén nyáron gasztroenterológiai vizsgálat. Az utóbbi két hónapban cöliákia teszt, CEA tumormarker teszt, teljes vérkép vizsgálat. Vért adni nem engedtek, a hemoglobin szintem magas volt (181). A laboreredményen már lement 170-re. A koleszterinszintem (7,1) és triglicerid (2,37) volt még magas. A többi érték normális. Enni eszem naponta kétszer, mert étvágyam úgy ahogy van, de utána jön a rosszullét. Van itthon vércukor mérőnk, amikor rámérek mindig jó a vércukrom. Kétszer voltam a gasztroenterológián ott csak mindkét alkalommal felírtak gyógyszereket: omeprazol, pantoprazol, de tartósan nem haszált egyik sem.

2022. okt. 3. 23:49
 5/11 Pillér2 ***** válasza:
Aj, kijavította. *Nem edzel
2022. okt. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
terheléses cukrot is érdemes lenne megnézetni
2022. okt. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálok kérni egy beutalót. Evés utáni rosszulétekkor is mértem: 5,5 körül szokott lenni. Az éhgyomri vércukorérték pedig 4,6 volt.
2022. okt. 4. 00:06
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Van egy rossz hírem, szimplán csak el vagy tunyulva.

Minden labor eredményed jó, ezek nem nagy eltérések. Ha véradás előtt többet ittál volna, a hemoglobinod is le ment volna a 180-as véradási határ alá. Koleszterin, triglicerid valószínűleg az ételek miatt magasak.

Többször egyél kevesebbet, legyen az étrendben zöldség és gyümölcs is.

És mindenképpen javasolt a testmozgás, illetve kevesebb alvás. Ha túl sokat alszol, az sem jó. Próbáld ki a 6-7 órát, ennyi idősen az is elég a szervezetnek.

2022. okt. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
a terheleses cukorral az is kiderülhet, hogy inzulinrezisztenciád van, amikor nem feltétlen rossz a vércukor szinted, hanem a hasnyalmirigyed túl sok inzulint termel. emiatt lehetnek rosszullétek, kimerültség…
2022. okt. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
igen amúgy, kicsit “erőszakold” meg magad és mozogj. nalam az vált be, hogy olyan munkakörben kezdtem el dolgozni (pincer) ami fizikai. mert amugy enis lusta szar vagyok🤣
2022. okt. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!