Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől alacsony állandóan a...

Mitől alacsony állandóan a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Minden vizsgálatkor 90/60, 80/70 és hasonló kétjegyű értékeket mutat a vérnyomásmérő az orvosnál. A legnagyobb is 100/80 körüli volt eddig. Kávézni ritkán szoktam, reggel 1, délben 1, de a déli adag is ha havonta 1-2 ha van. Energiaitalozás fél évente 1-2 van, de nem sokat emel az sem. Megfelelően táplálkozok, napi 4-5 l víz megvan, és így se emelkedik. Tud okozni kellemetlen helyzeteket amikor hirtelen leesik, pl. lépcsőzéskor 1-2 percre elsötétül a világ, aztán nem térek magamhoz. Ha beszédet kell mondanom, mintha lelassulna az agyam, csökken a tudatosságom.

Alacsony vérnyomásra milyyen gyógymód létezik? Az életkorom 24 év, magasságom 183 cm, súlyom 76 kg.



2022. nov. 5. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Keress fel egy kardiológust, mert az alacsony vérnyomás pont ugyanolyan veszélyes mint a magas vérnyomás és szükség esetén gyógyszerrel kell kezelni.


Nem a kávé meg az energiaital a megoldás, ezek nem fogják tartósan normál értéken belül tartani a vérnyomásod, csak adnak egy erős löketet a szívednek, ami szintén nem egészséges.

2022. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
4-5 liter víz kicsit sok mondjuk..Szerintem keress fel egy kardiológust az 1# jól mondja.Főleg ha 1-2 percre elsötétül a világ,szerintem minnél előbb orvos.
2022. nov. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
4-5 liter víz nagyon sok, ha nincs kánikula vagy egész nap edzés
2022. nov. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy túl sokat iszol! Hogy jutott eszedbe 4-5 litert meginni?! Az pont hogy nem emeli a vérnyomást! És mért nem kávézol? Laborvizsgálat mikor volt? Ennyi vízzel felborult az ionháztartásod! A cukorszintet is kell nézni.
2022. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekelne hogy mennyi a pulzusod , az ilyen vérnyomásértékwk mellett ?
2022. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5


Nem feltétlen magas neki, nekem pl simán 55 a pulzusom a 90/60-as vérnyomáshoz.

2022. nov. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!