Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan dolgoznátok fel egy...

Hogyan dolgoznátok fel egy ilyen lelki sérülést?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk kicsalnak tőletek egy nagyobb összeget. Sok volt mostanában a feszkó, rossz lelkiállapot, és bedőlsz valaminek, amiről egyébként jobb napokon egyből vágnád, hogy átverés. Mit mondanál magadnak, vagy másnak, amitől egy ilyen szituációban kevésbe érezne szarul magát az illető? (A pénzt esélytelen visszaszerezni.)
2022. nov. 15. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Nos, hát mindenkivel történetnek ilyen dolgok.


Legalább jó szíved volt és segítettél.

Az meg hogy csaló, azzal majd megveri az élet, s meg fogja szívni előbb utóbb.

2022. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az áldozat, hanem a kedvesem. Most meg van győződve róla, hogy a világ legnagyobb idiótája, és nem is érti hogy dőlhetett be. Valóban nagy összegről van szó, milliókról beszélünk. Próbálnék segíteni neki, de nem tudom mit mondhatnék még azon kívül, hogy ez bárkivel megtörténhet, és hogy egyedül csak a csaló(k) a bűnösek ebben a történetben.
2022. nov. 15. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Engem eddig egyszer vertek át egy nagyon piti csalással, biztos sokan ismeritek: az orrom előtt "talált" egy szakadt fickó egy aranygyűrűt, rajta a címkével, hogy 156.000.- és hogy nekem adja 10 ezer forintért. :) Nem ismertem, megvettem, természetesen a gyűrű hamis volt. Én azzal vígasztaltam magam, hogy tanulópénz volt. Szóval igen, bárkivel megesik, hogy egy óvatlan pillanatában bedől egy átverésnek.


Egyébként tettetek feljelentést? Hátha vissza tudjátok szerezni a pénzt.

2022. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg emlékszel a 2 éve eltűnt, majd holtan megtalált Szeitl Gergelyre? A csávó is kicsalt több százmilliót az ismerőseitől, amit visszaadni már persze nem tudott. Szóval ez egyáltalán nem ritka, hogy ilyeneknek bedőlnek az emberek. Sajnos sok az aljas, gerinctelen gyökér, aki kihasználja mások naivitását, jóhiszeműségét. Szóval talán az vígasztalhatja, hogy egyáltalán nincs egyedül ezzel, szerintem szinte mindenki belefut élete során valamilyen átverésbe, csalásba.
2022. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem feltetlenul csalasnak neveznem azt, amibe en keveredtem, de hasonlo volt a szitu. Ujepitesu hazba akartam koltozni, ami annyira uj lett volna, hogy akkor epul. Befizettem tobbmillio Ft-ot. Majd 1 ev mulva kiszalltam, mert zavaros lett az ugy. Nem volt tul jo erzes, amikor az ugyved kozolte, hogy erosen benne van a pakliban, hogy nem kapom vissza a penzem. A csaladban tobb helyrol hallottam, hogy mennyire ovatlan voltam, miert nem neztem utana a cegnek. Az ilyen okoskodasok a halalba tudtak volna kergetni.

Mindig azt mondtam, hogy utananeztem a cegnek, megneztem a beszamolojat, a honlapjat, rakerestem a neten. Ezek nekem elegendok voltak, es ennel mar hova tobbet nezzek meg? Sajat magamban ezt ugy rendeztem, hogy megtettem minden tolem telhetot, nem veletlenul hoztam meg azt a dontest. Akkor, abban a helyzetben semmi okom nem volt ketelkedni.

Azota persze minden ugyben kikerem egy ugyved velemenyet. :) tehat tanultam belole (es a penzt is visszakaptam)

2022. nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem dőlök be, ugyanis introvertáltként szóba sem állok random arcokkal :D
2022. nov. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Milliókról??? Hát, bocs, de akkor tényleg nem holmi apróság, és valóban egy idióta.


Nem kell mentegetni, sem "rossz napra" fogni. Milliókat nem utal csak úgy el az ember.

2022. nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, legalábbis azoknak, akik a kérdésre tudtak válaszolni.

Utolsó, te nem tudtad vagy nem akartad felfogni, hogy mi a kérdés? Egyébként mondjuk le is sz.rom igazából. Tudja magáról, hogy hibázott, függetlenül attól, hogy nem utalásról van szó. Ha ezt mondogatom neki, attól kétlem, hogy jobb kedvre derül. Veled ellentétben én nem szeretek belerúgni mégegyet abba, aki már amúgy is padlón van.

2022. nov. 16. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!