Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Erős megfázással elmennétek...

Erős megfázással elmennétek táppénzre, ha vendéglátásban dolgoznátok?

Figyelt kérdés
Nagyon meg vagyok fázva, 2 napot ledolgoztam betegen, egy nap most szabad voltam, de nem javul az állapotom. Most 3 napot le kellene húznom (elég stresszes munka), de nem tudom, bemenjek-e, folyton elmegy a hangom, miközben a vendégekkel beszélek, állandóan rámjön a fulladás, 2 percenként folyik az orrom. Orvosnál még nem voltam, vajon kiírna táppénzre? Plusz félek a főnökömtől is, mit szól ahhoz, hogy egy megfázással otthon maradok... de így nem tudok rendesen dolgozni. Mit gondoltok, ti így otthon mernétek maradni?
2015. szept. 17. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem is szabadna dolgoznod vendéglátásban betegen, elfertőzöd a vendégeket, ezt a főnöködnek is tudnia kellene.
2015. szept. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én biztos felallnek az asztaltól , ha ilyen pincér jönne oda.
2015. szept. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Felhívtam a főnököm, már úgy adtam le neki, hogy kiírt az orvosom, erre kiadott egy napot szabadnak, a többiben (tehát holnapután már) be kell mennem. Még a holnapi napot is alig tudtam kikönyörögni.
2015. szept. 17. 17:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Szep ebben a helyzetben ami megy vilagszerte nyakunkon a masodik hullam de menj be dolgozni na oda se megyek enni. Ne erts felre valoszinu egy szimpla megfazas de ezt a felelotlen magatartast egyszeruen nem tudom megerteni. Az ilyen vendeglato hely zarjon is be orokre.
2020. aug. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi az h mit szolna a fonok? Koteles elengedni. Egy orvosi velemenyt egy munkaltato se biralhat felul mellesleg szepen megutheti a bokajat ha emiatt elkuld barkit is.
2020. aug. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!