Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó fáradtság ellen mit...

Állandó fáradtság ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Fáradt, levert vagyok mindennap. Csak halasztgatom a dolgaim, sportolni is akarnék, de azt se tudtam elkezdeni. Napi nyolc órát alszom, szedek multivitamint minden nap, vérképem is jó, a vérnyomásom 125/70. Egy bögre kávét iszom reggel, ritkábban erre még délután egy energiaitalt, de ezek a koffeines dolgok sem segítenek sokat, valamikor még fáradtabb leszek utánuk. 25 éves vagyok, és úgy érzem az egész életem eltelik így. Lehet ezzel valamit kezdeni? Mit próbáljak ki? Létezik erre valamilyen gyógyszer amit felírathatok a háziorvossal?

2022. nov. 15. 22:25
 1/7 anonim válasza:
100%
Hogy állsz a depresszióval?
2022. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Veled egykorú vagyok. Én is ebben a szituációba voltam 3 évet. Egész nap nagyon nap fáradt. Egy enyhe depresszióm is volt, mert nem volt semmire se energiám. Terveztem, hogy elmegyek sportolni, de azt mondtam magamnak, hogy előbb befejezem a mesterképzést és utána. Persze lehetett volna a 2-öt egyszerre csinálni de demotivált voltam. Hiába ettem relatív egészségesen, fogyasztottam koffeint, vagy vettem megfelelő vitamint(B,C,D). Aztán elmentem gym-be nagy nehezen. Másnap egy erős izomláz, és még fáradtabb. Ez így ment 2 hétig, utána észrevettem, hogy kezd nőni az energiaszintem. Most már 5 hete járok terembe, és SOKKAL jobban érzem magam. Nagyobb a napi dopaminszintem, és az energiaszintem. Nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű. Javaslom, hogy kezdj el valamit sportolni, és ne hallogasd. Tudom a legnehezebb elkezdeni, mert nincs energiád, és nincs energiád, mert nem sportolsz, de valahogy muszáj elkezdni... Azt javaslom, ne keress kifogásokat, és ne halogasd tovább, kezdj el járni a gym-be vagy csinálj valami intenzív cardio-t het minimum 2x, vagy 3x. Ha azt csinálod egy hónapig garantálom neked, hogy sokkal jobban fogod magad érezni.
2022. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem ez már nagyon régóta tart legalább öt éve. Voltam a pszichiátrián is még nyáron. Ott azt mondták, hogy az MMPI, és Rorschach teszt alapján hajlamos lehetek depresszióra. Mentálisan jól vagyok, csak ez a fáradtság ne volna, mint egy 70 éves úgy érzem magam. Itt van a konditerem tőlem egy sarokra, futni is el akartam kezdeni de nem megy. Abbahagyom hamar a dolgokat, legyen az tanfolyam, vagy munkahely. Apám is dettó ilyen, hogy negyedévente váltogatja a munkahelyeit. Lehet valami örökölt dolog?
2022. nov. 15. 23:15
 4/7 anonim válasza:
100%
2-es vagyok. De megy, csak nagyon nehéz elkezdeni. De ha nem kezded el, akkor soha nem leszel jobban. Egyszer muszáj elkezdeni... Azért nehéz neked, mert nincs motivációd. Csak EGY hónapot sportolj, ne többet. Kocogj lassan, előre határozd meg a távolságot, és mindig tartsd be azt. Tölts le egy applikációt, hogy mérd. Vagy menj el kondizni egy hónapot. Sokkal könnyebb ha valaki más is jön veled, de fontos, hogy ne hallogassátok, és ha elmarad pótold be az alkalmat. Ha van annyi akaraterőd, hogy ezt csináld egy hónapot, akkor utána annyival jobb lesz a közérzeted, hogy már nagyon könnyű lesz ezt folytatni, mert nem fogsz akarni visszamenni a régi kerékvágásba. Más megoldás nincs, egy gyógyszer se fog segíteni 100%. CSAK EGY HÓNAP
2022. nov. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsaid. Akkor elkezdek mindennap sétálni egy-két kilométert, ha megint abbahagyom akkor megpróbálok szerezni valamilyen stimulánst. Az a baj hogy, nem számíthatok senkire aki ösztönözne, mert se barátaim, se párom.
2022. nov. 16. 00:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a depi miatt van hatalmas fáradtság... Kibírhatatlan néha..
2022. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Járj pszichológushoz. Szerezz barátokat. Tűzz ki célokat pld: ha futok 10 percet akkor telefonozhatok v tévézhetek stb stb.



Én még javasolnám a cukorszinted megmérését. Mert a magas cukorszint(nem feltétlen cukorbetegség) is okozhatja ezt

2023. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!