Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék a félelmem ellen?

Mit tehetnék a félelmem ellen?

Figyelt kérdés

Adott egy problémám, ami egy jó ideje fent maradt. Az érdeklődési körömbe beleszólnak az ismerőseim, osztálytársaim, régi barátaim, van hogy családtag is. Megemlíteném, nagyon szeretek a mitológiákkal, történelemmel, nyelvekkel és történet írással foglalkozni, és ami nemrég mégjobban elragadott magával, az a kriminológia, és ha minden jól sikerül, ezzel (is) szeretnék a jövőben dolgozni.

Mikor egy beszélgetés közepette az említett témákról esik szó, vagy kérdeznek róla, ezek az emberekkel akik körülvesznek, vagy kinevetnek, volt, hogy meg akarták mondani miről érdemes olvasnom ezek helyett, vagy megszólnak érte, mint például "nagyon gáz", "miért érdekelnek a sorozatgyilkosok?", "nem fogsz sokra menni velük", "normális vagy?". Nagyon rosszul tudnak ezek a szavak érinteni, akárhogy is próbálom kiverni a fejemből, mindig visszatér, és ezért félek már a saját érdeklődésemről szót ejteni.

Tudom, nem kéne foglalkoznom ezekkel a megszólásokkal, és hagynom őket, de képtelen vagyok rá. Félek, mit gondolnak rólam. Nem vagyok rossz ember, senkit sem zargatok, az iskolában is többnyire csendes vagyok. De úgy érzem képtelenek elfogadni úgy, amilyen vagyok.

Szóval az lenne a kérdésem: hogy tudnám lerázni a negatív véleményeket, valamint hogy ne féljek tőlük?


16/l



2022. nov. 16. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne beszélj erről olyanoknak, akik így reagálnak rá.

Semmivel nem különlegesebb dolog, mint a tömegjárványszerűen terjedő manga-imádat, vagy koreai izék....

2022. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak kriminológus nők, bírók is, szexuálpszichológusok akik ilyen bűncselekményekkel foglalkoznak, úgy hogy nem feltétlenül kell zavarjon ha megszól valaki. A csajok jók az ilyenekben, mindíg van szükség olyanokra, akik értik a hétköznapi életben nem feltünő dolgokat. Azért mert mondjuk 1000 női orvosból csak 3 agysebész még nem baj. :D ha tudod mi3rt érdekelnek ezek azt mondd meg,
2022. nov. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 16 éves ismerőseim,akik valóban eldöntötték,hogy szeretnének valamivel komolyabban foglalkozni, már évek óta előadásokra,korrepetálásokra, gyakorlatokra járnak. Ott hasonló érdeklődésű emberek vannak.
2022. nov. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!