Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a rettegés ellen?...

Mit tegyek a rettegés ellen? Beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


16 éves vagyok, középiskolás lány.


Sajnos, mióta elvesztettem egy szerettem, borzalmasan félek a haláltól. Fokozatosan lett ez az egész egyre rosszabb.


Először csak a ráktól féltem, aztán szép lassan minden mögé rémeket láttam - egy sima, erősebb fejfájást követően attól tartottam, hogy agyhártyagyulladásom lesz, sima horzsolások miatt rettegtem a vérmérgezéstől. Vakbélgyulladás, még nemi uton terjedő betegségektol is féltem, pedig egyaltalan nem éltem, es a mai napig nem élek nemi életet.


Aztán, a betegségektől való félelem mellé csapódott először a halálos rettegés a nemi erőszaktól, miutan egy erről szóló cikkbe beleolvastam. Csak belekukkantottam, vegig sem tudtam olvasni, annyira megrémített. Azota ez a két dolog, a betegségek, illetve a nemi erőszak borzalmas félelmeim.


Azt hiszem, kialakult nálam valami OCD-szerűség. Akaratlanul jutnak eszembe ezek a dolgok, borzalmasan félek, hogy bekovetkeznek majd, ezért mindig imádkozni kezdek.

Sokszor van, hogy ugy érzem, hogy ha megteszek valamit(mondjuk elolvasok egy történetet), azzal hibat kovetek el, és bekovetkeznek majd a féleleim - bar mar meg tudom győzni magam arrol, hogy ezzel nincs baj.


Nos, ma attól kezdtem parázni, hogy mi van, ha álmomban, mikor nem vagyok tudtamomnal, valami butaságot csinálok? Mondjuk előszedem a telefonom, és írok valakinek, olyat, amit nem is akarok megtenni? Egyáltalán történhet ilyesmi?


Ezeket összegezve... Beteg vagyok?



2017. márc. 22. 00:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Továbbá, szeretnem hozzátenni, hogy borzalmasan introvertált vagyok. Nem jarok sehova, iskolan kívül, a kornyeken nem is igen vannak olyan emberek, akiket a barataimnak neveznek. Interneten tartom a kapcsolatot a rendes barátaimmal.
2017. márc. 22. 00:38
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Nézd meg a Mátrix c. filmet és a Pillangó-effektust. Hátha elmúlik a szorongásod. :DDDD
2017. márc. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A tudatod nem tudja megemészteni azt, hogy úgyis egyszer meghalsz. Ez egy trauma, menj pszichológushoz még időben. Fölösleges rettegni az elkerülhetetlentől.
2017. márc. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A szüleimnek meg nem mertem beszelni erről, az iskolánkban pedig nincs pszichológus.

Akkor gondolom beszélnem kellene a szüleimmel, aztán háziorvoshoz menni, feltéve, hogy nem szeretném meg ezzel is megnehezíteni a Szüleim életét?

2017. márc. 22. 00:46
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen, légy erős! Ez egy pánikbetegség lehet, nyugodj meg! Olvass utána a poszt traumás stessz szindrómának is!
2017. márc. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Először is, fogadd őszinte részvétem.

Másodszor, mikor halt meg a szeretted? (Elnézést, hogy megkérdezem.) Ha elveszítjük az egyik szerettünket, természetes, ha utána kialakul bennünk a haláltól való félelem. De ha valahogy sikerül megemésztened, jobb lesz. (Ezt csak Én gondolom így.)

2017. márc. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utána járok a témának, aztán beszélek a szüleimmel. :)


Köszönöm! (részvét-nyilvánításra ezt illik mondani? Hirtelenjében nem tudom...)

2014 nyarán, azt hiszem. Rá egy évre jelentkeztek a féleleim, kb...

2017. márc. 22. 01:02
 8/16 anonim ***** válasza:
Minden renben lesz! Már több rohamot túléltél. Tudom, hogy azokban a bizonyos percekben nagyon félelmetes minden, úgy érzed, higy kicsúszik a kezedből az irányítás...de ez elmúlik! Lélegezz lassan mélyeket ilyenkor. Bizonyos jóga légzések bizonyítottan leállítanak ilyen rohamokat.
2017. márc. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
végezz légzőgyakorlatokat, menj el vért adni, és kerüld a tartósított élelmiszereket. Külön külön egyik sem ér semmit, csak ha mindhármat egyszerre csinálod!
2017. márc. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez egyértelműen OCD. Én is azt javaslom, hogy beszélj szüleiddel, és keress föl egy pszichoterapeutát (fontos, hogy terapeuta legyen, csak az tud segíteni neked).

20/F OCD-s

2017. márc. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!