Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi ideig lehet kúraszerűen...

Mennyi ideig lehet kúraszerűen szedni a magnéziumot? Stresszes vagyok az egyetem miatt, 375mg nem sok? Félek, hogy túladagolom

Figyelt kérdés
2022. nov. 30. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el ezt a hülyeséget, a magnézium hiány orvosi kuriózum.
2022. nov. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akár életed végéig szedhetsz napi 3-4-t belőle, maximum hasmenést fog okozni, más bajod nem lesz tőle.
2022. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Max fosni fogsz - nem a stressztol, mert az veled marad a magnezium szedes ellenere is, hanem a magneziumtol.
2022. dec. 1. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Okozhat hányingert, leesett vernyomást, izomgyengeséget, de a leggyakoribb a hasmenés.

Stresszoldó hatása nincs, de akinek a vérnyomása leesik 100/60 alá, az inkább álmos szokott lenni, nem stresszes. Ha a leesett vérnyomást hívod stressz csökkenésnek... hát, a fene tudja. Én stresszelni kezdenék, hogy fogok-e tudni vizelni (dializisre nem akarnék menni), és nem lesznek-e légzési nehézségeim. Az egyetemet meg le is sz4rnám, ha ilyen mellékhatásaim lennének.


Mi lenne, ha tanulnál? A tudásod magabiztossá tenne, és a stressz máris megszűnne.

Ha nőből vagy, ne vegyél be napi 300-nál többet, ha fiúból vagy, akkor ne legyen több, mint 375. És hacsak lehet, ne szedd minden nap. Lassan ürül ki a szervezetből, és te nem vagy magnézium-hiányos.

2022. dec. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es válaszának kiegészítésére, 2-estől:

Igen, csökkentheti a vérnyomást, de csak kis mértékben: az idézett tanulmány alapján kb. 2/2 Hgmm-rel.


Zhang X, Li Y, Del Gobbo LC, Rosanoff A, Wang J, Zhang W, Song Y. Effects of Magnesium Supplementation on Blood Pressure: A Meta-Analysis of Randomized Double-Blind Placebo-Controlled Trials. Hypertension. 2016 Aug;68(2):324-33. doi: 10.1161/HYPERTENSIONAHA.116.07664. Epub 2016 Jul 11. PMID: 27402922.


Ettől viszont még senkinek nem fog leállni a veséje, és még olyat se láttam, akinek emiatt dialízis kellett volna.


Jó bizonyíték tényleg nincs a stresszoldó hatására, de akár lehet is ilyen hatása a mellékelt tanulmány szerint, és ezt egyébként is mindenki maga érzi. Ha placebohatás miatt segít, az se baj, amíg nem árt.


Boyle NB, Lawton C, Dye L. The Effects of Magnesium Supplementation on Subjective Anxiety and Stress-A Systematic Review. Nutrients. 2017 Apr 26;9(5):429. doi: 10.3390/nu9050429. PMID: 28445426; PMCID: PMC5452159.


A magnézium csökkentheti az izomgörcsökre való készséget. Izomgyengeség, légzési problémák csak akkor várhatók ha óránként (!) 1-2 g adagot adnak intravénásan a méhösszehúzódások csökkentésére, a szülés késleltetésére.

2022. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Alapvetően hormonális problémákra is javasolják a magnéziumot, amim is van, de generalizált szorongásom is, ami ebben a rossz időben és sok stressz miatt jobban előjön. Nem tudom leszarni az egyetemet mert néha olyan erős roham jön rám, hogy ki kell mennem az óráról! Minimális szorongásoldót szedek, de a pszichiáter javasolta a magnézium erősebb szedését, gyógyszer emelése helyett. Nekem igazából segít, eddig napi egyet szedtem(126mg), viszont 3 van a dobozra írva. Ha kettőt is szedek, talán az is jobban fog segíteni. Csak tapasztalatokra voltam kíváncsi. Tudom ez egy ilyen időszak, alapvetően a hideg, eső kikésziti az idegrendszerem, remélem majd túllendülök rajta.
2022. dec. 1. 12:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Inkabb D-vitamint szedj, napi 2000 NE a minimum novembertol marcius-aprilisig.

#5

En talalkoztam a korhazban sok hulyevel az elmult 30 ev alatt, akik tuladagoltak a magneziumot, volt koztuk dializises is, meg legzesleallas is, szoval most nem mennek bele, hogy egy 20 fos "tanulmany" alapjan a lobbistak mit allapitottak meg.

2022. dec. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor 7-es, Ön a legmegfelelőbb személy megválaszolni azt a kérdést, amire a kérdező valójában kíváncsi:

30 éves orvosi pályafutása alatt hány olyan esettel találkozott, ahol egy egyébként egészséges személynek valami komolyabb baja lett volna napi 1-2 magnéziumtabletta tartós szedéséből?

2022. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha ferfi, es nem terhes es nem is no, akkor a napi egyszeri, 375mg az elviselhetoseg hataran van, es egy par honapig latszolag kovetkezmenyek nelkul tudja szedni. De, ha melle multivitamint is szed, vagy valamilyen sport italt, vagy energiaitalt is iszik melle, akkor maris tuladagolta, es minimum hasmenessel orvoshoz fog menni, hogy de o nem is erti, miert megy a hasa, amikor a csaladban mindenki ugyanazt eszi. Es akkor kiderul, hogy a multivitamin + magnezium tabletta hasmenest okozott, a magnezium tuladagolasa miatt. Ezzel nem kerul meg korhazba, de ha eveken at folytatja, akkor igen, es akkor mar nem hasmenese van. Evente 4-5 ilyen eset van itt (korhazi kezelessel) A sima hasmenessel-orvoslatogatasokat termeszetesen nem ismerhetem.

A legsulyosabb eset egy 6 eves gyerek volt, aki a 4 eves hugaval megevett egy doboz magneziumot, a 4 eves kevesebbet evett, o eleg jol meguszta, de a 6 eves ket hetig volt lelegezteto gepen es veseatultetesre elojegyeztek, mert egy honap utan sem allt helyre a vesemukodes. Felnotteknel a szabadon vasarolhato vitaminkeszitmenyek osszevissza szedesevel van a baj, mert az emberek nem nezik, hogy a harom kulonbozo vitamin keszitmenyben mibol szednek akar 10szeres adagot valamibol. Csak szolok, hogy meg a C-vitamin is tud veseproblemakat okozni, pl nagyon fajdalmas koveket.


A stressz oldasara a D3 vitamin hatasosabb (ha mar mindenaron egyedul akarja a problemat megoldani)

2022. dec. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2022. dec. 2. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!