Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A fájdalom segíthet ébren...

A fájdalom segíthet ébren maradni?

Figyelt kérdés
Le szeretnék szokni a koffeinről, de mindig csak egy napot bírok ki, mert szörnyen álmos, és fáradt leszek. Arra gondoltam veszek injekciós tűket, és ha azokat magamba szúrom, akkor emelkedne a vérnyomásom, és a pulzusom, így segíthetne átvészelni az elvonási tüneteket.

2022. dec. 4. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Inkább mozogj, az is emelk a vernyomasodat, vagy nezz valami izgalas filmet, setalj (akozben is nehez aludni),

Amugy nyilvan a fajdalomtol nem fogsz elaludni, de ez vegtelenül mazochista modszer, semmi keppen nem javaslom

Akkor mar az is jobb ha visszatartod a vizeletedet, ha pisilni kell se fogsz elaludni, de szerintem felesleges ilyen modokon kínozni magad


Ha egszseges vagy akkor normalis modon le lehet jonni a koffwinről

Ha pedig koros aluszekonysgban szenvedsz arra pedig vannak gyógyszerek, terapiak, keress fel egy dokit (neurologia)

2022. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Kụrva okos vagy fiam
2022. dec. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha rá tudsz szánni egy hétvégét a leszokásra, akkor érdemes megpróbálni, hogy ha elálmosodsz, akor alszol és kész. Saját korábbi leszokási tapasztalat: szombat 8+4 óra alvás több részletben, +egy Algopirin a fejfájás ellen. Vasárnap: 8+ 2 óra alvás. Hétfő: 9 óra alvás, + reggel egy fél óra kocogás + váltott hideg-meleg vizes zuhanyzás, + 1000 mg C vitamin. Ez után még 3-4 napig tapasztaltaqm némi vágyakozást a koffein után, de ezt már meg lehet állni. Ilyen módon vsz. kb. 1 hét alatt elviselhető körülmények között le lehet szokni.
2022. dec. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg szedek 1000 mg C vitamint, és 4000 egység D vitamint. A napközbeni alvást gyűlölöm, ha felkelek még fáradtabb vagyok. Abban viszont igazatok van, hogy mozogni kellene inkább, a dopamin szintem is növelné biztos, de nincs lelki erőm hozzá. A cigarettát leraktam egyik napról a másikra, ezt még nem sikerült sajnos.
2022. dec. 4. 15:02
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Pedig a kávé nem okoz olyan durva függőséget. Tényleg egy kis akaraterővel mennie kéne a leszokásnak. Próbáld megteremteni a feltételeit annak, hogy tudj pihenni: időben feküdj le, ne bámuld előtte a monitort, a fizikai lefárasztás is jó lehet, amit a többiek írtak.

(Fejfájásra számíthatsz még, mint elvonási tünet az első 1-2 hétben)

2022. dec. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Meg ha hiányzik a rituálé, hogy iszol valamit, akkor szokj rá valamilyen koffeinmentes verzióra.( gabonakávé, nem fekete tea, kakaó)
2022. dec. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Tű helyett balta,azt ha rádjön az álmosság egy darabka az ujjadból…
2022. dec. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!