Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire gyakori, hogy valaki...

Mennyire gyakori, hogy valaki kimossa a fenekét nagy WC után? Én nem tudom úgy jól érezni magam, hogy ne tegyem meg.

Figyelt kérdés

El nem tudok képzelni egy nagy WC-zést sem anélkül, hogy kimosnám a fenekem utána. Általában alaposan kitörlöm papírral, majd utána jön pluszban a vizes mosás.


Otthon ez könnyen megy, de pl. munkahelyen vizes és kézmosószeres kéztörlőt viszek be magammal, hogy valamennyire meg legyen a higiénia érzése. Szerencsére erdőben, bokorban, váratlan helyen még sohasem jött rám a szapora.


Az a durva, hogy amikor mellettem ül a WC-n egy kollégám, hallom, hogy hatalmas rotyogtatás után kb. kétszer megtörli magát gyorsan papírral, és már megy is vissza az irodába. Szerintem az ilyen nem eléggé alapos megtörlés sokkal nagyobb para, mint amit én csinálok.


Mit gondoltok erről?


2023. jan. 3. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
A fenék teljes tisztasága alapvető higiéniai követelmény, amit magunk felé kell támasszunk. Egészség és igényesség. Azzal, hogy kimossuk a fenekünket, egyrészt ugyanúgy tudjuk biztosítani ezt, mint amikor fürdünk/zuhanyozunk, másrészt a papír, legyen akármennyire puha is, nem fogja kidörzsölni a fenekünket.
2023. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Tisztaságmánia?

Én addig szoktam törölni, amíg nyomot hagy a papíron, majd mivel aznap vagy legkésőbb másnap este úgyis zuhanyozni fogok, tök mindegy, hogy kimosom-e vagy sem. Bár azzal tisztában vagyok, hogy az átlag férfi ettől igénytelenebb.

Egyedül akkor szoktam kimosni, ha olyan állagú, amin semmilyen törlés nem segít.

2023. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Erre van a nedves törlőkendő, csak abból nem lehet sokat beledobni a wc-be, mert nem bomlik le.
2023. jan. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én wc-ne lehúzható kendőt használok.
2023. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
#1 ennek semmi köze a higiéniához, ez szerintem csak megszokás kérdése. Én minden nap fürdök, használok izzadásgátlót, parfümöt, tiszta ruhát húzok, az otthonomban rend és tisztaság van, de soha életemben nem mostam meg vízzel a seggem wc-zés után. Nedves és száraz wc-papírt használok. Nem tudom, miért lenne ez kevés. Tiszta a seggem utána.
2023. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

azért van az a Wunderscheisse, ami sem a seggeden, sem a WC-ben nem hagy nyomot. Egy olyan után felesleges segget mosni.

De van az a fajta ragadós ocsmanyság, amit még nedves törlőkendővel is lehetetlen normálisan kitörölni.

2023. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
WC öblítésnél a csésze fölé guggolsz, már meg is van az alvázmosás:DD
2023. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nedves wc papirt hasznalok.
2023. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A japánoknál biztos nem okoz gondot, amilyen szuper wc-ket használnak.
2023. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól is függ, hogy milyen állagú az ember széklete. Aki mondjuk masszív székrekedéssel küzd, annak ha más előnye nincs is, de nem kenődik össze a kijárat. Megfelelő mértékű - de nem túlzott - rostfogyasztás is nem kenődő széklethez vezet, nem is lesz nyoma a papíron sem.
2023. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!