Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet ez a remegés, mit...

Mitől lehet ez a remegés, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Vagy hét éve éreztwm először, amikor leültem, hogy próbáljak meditálni, hogy remegek, egy ideig sokszor este is, amikor lefeküdtem, de az idővel elmúlt. (Az is akkoriban kezdődött h 4-4,5 óra után felébredek és nemigen tudok visszaaludni.) Aztán elkezdtem iszogatni az alváshelyzet megoldására főleg, és vagy másfél éve eléggé elgaloppíroztam magam (moslék élethelyzet állt elő), és az utóbbi hetekben előjött néha ez a remegés reggel, most meg hazajövök, és ahogy álltomban írok egy üzenetet, remegni kezdek, mint a nyárfalevél, épphogy írni tudtam, pedig már tegnap sem boroztam, ma sem. Végül is akkor jött elő, amikor még csak évi három-négy alkalommal ittam módjával, szóval nem hiszem, hogy a leszokástól majd elmúlik (azétt persze leszokom, mert pénzem sem maradt, meg unom is, meg más bajt is csinál :D)

Eszem rendesen, szedek tápkieget, fogalmam sincs, mitől van. Csak azt ne mondjátok, menjek orvoshoz, ritka tompa, álmatag egy öreglány, előbb tolok el egy kamiont a negyven kilómmal, mint hogy vele dűlőre jutnék. :D Szóval, ha valaki volt így, vagy tudja mitől lehet, írja meg lszi, minden értelmes ötlet érdekel, köszi.



2023. jan. 11. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nekem elsore a b6 es b1 vitamin jut eszembe az esetedrol. Nem lehet tuladagolni, mert vizoldekony. B komplexekben nincs annyi, mintha amellett is szedned pluszban.
2023. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, köszi, pont tegnapelőtt jött szembe egy b1-es írás egy FB-csoportban, nekem simán lehet hiányom belőle, mert rengeteg teát iszom, az meg eszi a b1-et, csak gondoltam eddig, eszem én annyi húst, hogy ne legyen gond. Teszek vele egy próbát, meg eszem több disznóhúst, abban van a legtöbb.
2023. jan. 11. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
a husokban a b12 es a b6 van. En vennek rendes taplalekkiegeszitot. De te dudod. Jobbulast minden esetre.
2023. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony vércukor szint is spontán izomremegést okozhat.
2023. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

@3: egy font sertésdagadóban a napi szükséglet 120%-a van. Mármint egy hetvenkilós pasi napi szükséglete, de én is simán bevágok annyit :D

@4: köszi, megfordult a fejemben, ártani nem árt, megettem egy teáskanálnyi levendulamézet, de amikor ez a remegősdi kezdődött, még magas is volt, most meg másfél éve ketózom.

2023. jan. 11. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is inkább cukorra gyanakodnék, nekem régen azért volt ilyen remegés, mert leesett néha. Ha valami cukrot beveszel, vagy iszol egy kis narancslevet és elmúlik rá kis időre, az lehet.

Vagy még esetleg emelkedett izgalmi állapot/pulzusszám. Engem egyszer nagyon megdobott kávé, életemben olyan szarul nem voltam. Na ott volt ilyen nyárfaszerű remegésem, vacogásom, meg minden más mellé.

2023. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!