Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kapnak sokan hányingert...

Miért kapnak sokan hányingert az autóban pusztán attól, hogy olvasnak vagy akárcsak attól, hogy ülnek benne? (a vezetési stílus nem kapkodó, teljesen szabályos)

Figyelt kérdés
Azért nem értem, mert nekem nem szokott gondom lenni, fekszem, alszom, olvasok, bármi akár 100 km-eket.
2010. okt. 6. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

És mi most a gond, örülj neki...

Nem úgy mint a tesóm, aki attól kidobja a taccsot ha csak kocsiba ül vagy buszra :S

2010. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A buszon is képtelen vagyok olvasni. Ugyanígy gyötör a hányinger. Szerintem azért, mert nincs összhangban a busz /autó/ morgása az olvasó szem mozgásával.
2010. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Évente töb, mint 100 ezer Km-t vezetek, és semmi bajom az autóban addig, amíg nem kell a jobb első ülésről navigálnom valakit. Ha lehajtom a fejem, és nem látom az utat, akkor rámtör a hányinger!

Talán az lehet az oka, hogy ha látom az utat, akkor az agyam felkészül a kanyarokra, ha nem láom akkor meg csak a gyomrom mozog jobbra-balra, és ettől kap el a hányinger.

2010. okt. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hát sajnos azt nem tudom mitől van,de én is szenvedek tőle. Ha csak simán utazom,nincs bajom,de ha olvasok közben,vagy csak mondjuk képeket nézegetek,akkor egyből rosszul vagyok. Aludni mondjuk simán tudok autóban vagy buszon is.
2010. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az utazással én is megvagyok, órákon keresztül, de ha olvasom engem is elkap a hányinger... Pedig jó lenne elütni az időt, de nem megy. :S
2010. okt. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendes mindenki, hogy megosztja a saját tapasztalatát velem, ment a plusz, de még várom azt a választ azért, hogy mitől van :D ;) az a tippem, hogy aki gyerekkorában hozzászokott, annak megy a dolog, aki meg nem csinálta régóta annak új.. emlékszem 1-2 évesen is aludtam a hátsóülésen fekve ^-^ Ja és mit lehet tenni ellene hosszútávon, ami megoldja az okot?
2010. okt. 6. 22:19
 7/7 anonim ***** válasza:
én altatót vennék be hejetted,régen én is azt kaptam,de ne akkor amikor vezetsz :D
2011. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!