Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a bolti rosszulléteket?

Figyelt kérdés

Szinte minden alkalommal, amikor boltban vagyok, rám tör egy rosszullét, aminek nem tudom az okát. Ilyenkor szédelgek, néha már ájulás közeli állapotba kerülök pár mp-re. Úgy érzem, mintha menekülnöm kellene, türelmetlen vagyok. Feszülnek az izmaim, melegem van, kiver a víz. Olykor után 1 óráig is elhúzódik ez az állapot, de szinte mindig boltokban jön elő.

30-as életerős férfi vagyok. Mitől van ez? Sose voltam az otthonülős típus, de már szégyellem, hogy már rettegnem kell lassan, ha boltba akarok menni.


2023. márc. 13. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Keress fel egy pszichológust minél előbb.


Ne húzd az időt, ne várd hogy majd egyszer jobb lesz, mert csak rosszabb lesz és annál nehezebb lesz kimászni belőle minél később kérsz segítséget!

2023. márc. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is volt ilyen, csak nem bolttal, hanem tömegközlekedéssel. A terápia segített, én is pszichológust javasolnék. Készülj fel, nem lesz gyors folyamat, de van ebből kiút. Kitartást kívánok!
2023. márc. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem mindig jön elő. De kb. 6 éve elég gyakran. Általában csak sima szédülés van, ritka, hogy ájulásérzetté fajuljon.
2023. márc. 13. 08:47
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Attól még pszichoszomatikus tünet, nem fog magától megoldódni, csak rosszabb lesz, esetleg jön még hozzá más is.
2023. márc. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nincs nőd, nem jársz el vele vásárolni. Ha egy hazug férfi vagy, akkor erre ne is számíts, de ha tisztességes vagy, akkor szerezz egy barátnőt, egy plázacicát. Járj vele, a tested előbb utóbb hozzászokna a bolti környezethez. Erre rásegítene ha pszichológushoz járnál. Hatalmas eredmény lenne, ha leküzdenèd ezt a fóbiát.
2023. márc. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4: igen, már érzem, hogy néha nehézlégzésem is van.


5: feleségem van, ő is hasonló tüneteket tapasztalt, de ő szed rá gyógyszereket.

2023. márc. 13. 09:04
 7/13 anonim ***** válasza:

6.

Ha ő szed rá gyógyszereket, akkor aki felírta neki, megmondta, mi a baja. Tehát kérdezd meg tőle.

2023. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem ez van 10 éve. Sajnos olyan rosszul vagyok néha hogy volt amikor kijöttem a boltból, mert hosszú sor állt a pénztárnál.Ájulás van rajtam gyors szívverés izzadás. Úgy érzem be vagyok zárva. Sokszor megy a férjem inkább mert nem bírom. Ha ő ott van, akkor nem pánikolok. Ez csak akkor jön elő ha egyedül megyek. Szép emlék , hogy volt amikor nem éreztem így magam és nem okozott gondot ez.

Sajnos ez pánikbetegség. Eléggé beletörődtem már, neked nem kellene. Biztos van valami amit fel kellene dolgoznod érzelmileg, ebben pszihológus tud segíteni.

Nem tudok felszállni egy buszra évek óta és nem tudok várni. Nem tudok várni ez a legjobb kifejezés. Ha valaki azt mondja hogy 10 perc múlva ( teljesen mindegy mi) , akkor lever a víz nehezen kapok levegőt és gyorsan ver a szívem. Na idáig ne juss el mint én. Elég körülményes és nehéz sok minden így. Orvoshoz hogy ülök be úgy hogy tudom hogy várni kell… katasztófa. Moziba nem tudom mikor voltam utoljára pedig szeretnék menni.

Bár gyógyszert nem szednék akkor sem ha tudnám hogy az segít., mert a kiváltó okot nem szünteti meg.Valami trauma okozhatja,azt kell megemészteni.

2023. márc. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8.pedig a gyógyszer megoldaná. Tudom, mert 10 éve szedem és kutya bajom.
2023. márc. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ez egy Fobia! Ezt saját magad is le tudod küzdeni! Csak akarnod kell! Keressél olyan bevásárló helyet, ahol nagy a tér, pl; Vásárcsarnok, ott be tudsz vásárolni húsokat, gyümölcsöket, pékárút.
2023. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!