Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvás, alvászavar. Nemrég...

Alvás, alvászavar. Nemrég vettünk melatonint. Az előbb vettem be, de szétrágtam. Az baj? Így kevésbé hatékony? Ti hogy veszitek be, hogy a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés
És hány órával lefekvés előtt célszerű bevenni?

2023. márc. 28. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz. Tökmindegy.

Miért nem tudsz aludni?

2023. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az mindegy neki. Egyébként rá van írva, hogy mikor kell bevenni, de a legtöbb melatonint a tervezett lefekvés előtt 1 órával.
2023. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1. Jól van. Hosszú történet, hogy miért nem tudok aludni...


#2. Igen, köszi, rá van írva a dobozára, csak itt a neten mást is olvastam és úgy akarnám bevenni, ahogy a leghatékonyabb.


Ma kb 6 órányit sikerült aludni.

2023. márc. 29. 03:20
 4/9 A kérdező kommentje:

Itt pl vki azt írta, hogy 3-4 órával lefekvés előtt veszi be:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_..


De 6-7 órát is olvastam már.

2023. márc. 29. 03:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A melatonin csak az elalvást segíti, ha valaki 6-7 órát alszik az nem a melatonintól van, hanem saját magától. Lefekvés előtt 1 órával javasolta nekem az orvos.
2023. márc. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Amúgy leginkább azzal próbálkozom, hogy magamtól aludjak el.
2023. márc. 29. 07:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Alvás előtt egy órával célszerű szerintem, és az is lényeges hogy hány mg-os a készítmény. Testsúlytól, kortól, táplálkozási szokásoktól is függ.

Az én esetemben, a bioritmusom helyreállítása érdekében szedtem kb 1 hétig, mert egyszerűen nem tudtam korán elaludni, másnap meg korán kellett kelni, és egyszerűen szükségem volt legalabb egy 7 óra alvásra, szóval 6-9 mg közötti dózisokban minden este, vízzel.

Én azt vettem észre, (néhol írták is) hogy egy kicsit dehitratáló hatású, szóval mindenféleképpen készíts magad mellé vizet az éjjeli szekrényre, ha felkelnél éjszaka arra, hogy Szaharává változott a torkod:DD

Nyugadalmas jóéjszakát!:)

2023. márc. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tegnap este épp 9 mg-ot vettem be. Köszönöm a tanácsokat!
2023. márc. 31. 07:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ez most már a Pharma Nordos bio melatonin és rá van írva a papírjára, hogy egészben kell lenyelni.
2023. márc. 31. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!