Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melatoninból mennyit szabad...

Melatoninból mennyit szabad szedni?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 22. 05:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
3mg-t.
2023. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Régebben volt tizes is de már nem találom a neten.
2023. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2. 12 mg-os is van. (Milyen keresőt használsz?)


Az oké, hogy vannak ekkora hatóanyag tartalmúak is, de mennyi a javasolt vajon? Vagy ki kell tapasztalni?

2023. ápr. 23. 17:26
 4/7 Senior Séf ***** válasza:
74%
Minél kevesebb, annál jobb. A melatonint a tobozmirigy termeli, olyan mértékben, ahogy az a cirkadián ritmusod predesztinálja. Be mesterséges hormont kapkodjál, hanem állítsd helyre a cirkadián ritmusodat.
2023. ápr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem kapkodom, csak érdeklődöm.
2023. ápr. 26. 18:43
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Nekem azért jó a melatonin, mert vendéglátásban dolgozom, és késő éjszaka járok haza javarészt, és azért a következő akcióra jó lenne aludni egy jót.

3mg-os készítmény, nálam olyan 2-3 maximum 4 db elég. Ez testsúlytól is függ, életvitel, táplálkozás stb. Nagyon szeret az agyam túlgondolni elég sok mindent lefekvéskor, akármilyen fáradt vagyok, és ha már tényleg nem tudok aludni, akkor szoktam használni. Észrevettem, hogy az álmokra is nagy hatással van, sokkal intenzívebbek, realisztikusabbak.

Maximum 15 mg-ot vettem be egyszer, mert nagyon éber voltam még este, és másnap csakugyan kelni kellett.

Továbbá, éjjeli szekrényen jó hogyha van vizecske, mert dehitratál egy kicsit. Reggel kiphenten kelek, sosem volt még olyan, hogy nem aludtam volna jót tőle.

Hosszabb repülő utak utáni, elcsúszott bio ritmusra is ajánlják egyébként.

Függőséget nem okoz, akkor szeded amikor szükséged van rá.

Orvosok maximum 30 mg-ra teszik a határt, de az már tényleg beteg.


F/20

2023. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A saját tapasztalat mindig érdekel! Nagyon jó, hogy ilyen részletesen megírtad! Aranyos vagy! 👍
2023. ápr. 28. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!