Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez mennyire rossz vérnyomás?

Ez mennyire rossz vérnyomás?

Figyelt kérdés

Anyukámnak vettünk egy mérőt, mert az orvos azt mondta neki, hogy naplózni kellene a vérnyomását.


Kicsit szédültem, így gondoltam megmérem.


[link]


Ezt mértem. Anyám mentőt akart hívni, de mondtam ne csináljon felhajtást. Ennyire rossz?



2023. máj. 19. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Bármikor agyvérzést kaphatsz.
2023. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha jól érzi magát, akkor nem kell mentőt hívni, de célszerű lenne, ha már ma találkozna orvossal, mert ez nagyon magas vérnyomásnak számít.
2023. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ilyen magas vérnyomást kezeltettned kell, mert sziv károsodást okoz hosszú távon ! Az orvos föl fog irni vérnyomáscsökkentőt, ami normalizálni fogja a vérnyomásodat.
2023. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez nagyon sok! A mentő nem lett volna rossz ötlet, mert a mentősöknek van valami spéci szájspray-ük, amivel a nyelv alá befújnak és az azonnal leviszi a magas vérnyomást - nem tudom, hogy ezt vény nélkül lehet-e kapni a patikában, esetleg kérdezzetek rá, hátha...
2023. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet kapni vény nélkül, Nitromint a neve, kb 1200 ft.

A kedves kérdező vérnyomása konkrétan halálos. 200 körül már infarktus, agyvérzés van. Még akkor is veszélyesen magas, ha lépcsőzés + kávé + cigi után mérted.

Én magasvérnyomásos beteg vagyok, gyógyszerrel 140 körül van, de 165-nél már kifejezetten rosszul vagyok, 170-nél mentő.

2023. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Durva hogy én már a 130 nál is rosszul érzem magam.

28/N


De ez tényleg brutál magas,kezeltesd..ne legyen belőle baj!

2023. máj. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Voltál már orvosnál?
2023. máj. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Voltam.


Ekg szerint blokkol a szívem, és magasvérnyomás betegségem van.


Előbbit pontosan nem tudom mit is jelent.


Gyógyszereket írt a kardiológus.


Betalok Zok, baymicard, Astrix, covarex, tensiumin


Ezeket kell szednem. A tensiumint csak akkor, ha ennyire fel megy.


Jó ez így 23 évesen. :(

2023. máj. 28. 10:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Fel kellene vetni a óvatosan a háziorvosnak, hogy nem kellene-e ezt kicsit kivizsgálni.

Ha egy 23 évesnek ilyen magas a vérnyomása, akkor lehet (bár nem biztos), hogy valami más is lehet a háttérben, ami megemeli a vérnyomást.

2023. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!