Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Már előre félek a nyártól!...

Már előre félek a nyártól! Mit tegyek hogy jobban bírjam a meleget?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul bírom a nyári hőséget és erősen izzadok. Főleg a homlokom és a nyakam izzad nagyon. Ilyenkor állandóan legyezem magam, mosakodom hideg vízzel de ezek is csak pár percig segítenek. Mindez valószínűleg a jelentős túlsúlyom miatt van, viszont most hirtelen pár hét alatt nem tudok lefogyni (már régóta próbálkozom a fogyással de most nem is ez a lényeg). Légkondink sajnos nincsen és pénzünk sincs rá. Egyszerű, hagyományos ventilátort használunk de nekem annyira melegem van hogy az sem ér túl sokat. Sok embertől hallgatom minden nyáron hogy olyan fehér vagyok mint a fal és szégyellem elmondani nekik hogy azért mert napközben a házban gubbasztok, mivel odakint a hőségben meg a napon elájulnék. Rengeteg programról és családi összejövetelről maradok le emiatt mert délelőtt 9-10 órától olyan este 5-6 óráig ki se merészkedek a házból mert még idebent is nehezen bírom ha kánikula van. Tudnátok ajánlani néhány praktikát vagy esetleg valami átmeneti megoldást amivel átvészelhetem a nyarat?

2023. máj. 27. 14:02
 1/6 A kérdező kommentje:
20/l
2023. máj. 27. 14:03
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Tégy a fejedre egy fehér kalapot, ha nem süti a nap közvetlenül, egy kicsit kevésbé indul be a hőszabályozás( izzadás)

Ugyanezen okból ha nem is fogysz, de kalóriadeficitet csinálsz, kevésbé fogsz izzadni, mert az emésztéskor is mindig termelődik valamennyi plusz hő.

Nekem volt nyárra egy bizonyos bő hosszú ruhám, amit úgy vettem fel, hogy kézzel kimostam, kifacsartam, és belebújtam. Az alja még egy óra múlva is nedvesen lefegett a bokámnál. Kiválóan hűsített.

2023. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Idén van az elsö olyan nyaram, amikor a teljes nyarat végig dolgozom. Már most váltás ruhával járok... Én is a vizes ruhát tudnám tanácsolni
2023. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gaydoctor23 válasza:
100%

Én igyekszem világos vagy fehér ruhában járni és baseball sapka sem árt.

Izzadásgátló a hónaljra,sajnos többet nem tehetsz.

Esetleg kis vizes ruhát a nyakadba.

Arra figyelj,hogy jól érezd magad,és jól legyél.

Inkább ne menj el valahova,mintsem összeess.

2023. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Megfogadom a tanácsaitokat!
2023. máj. 29. 09:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyetek meleg zsíros sós ételeket sem cukrosat lehűtötteket, ezek felfűtik az agyat . Sok viz lédús termés mentolos cukor , vilagos max bézs szin ruha , semmi műszál .
2023. jún. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!