Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehetne tenni az ellen,...

Mit lehetne tenni az ellen, hogy fóbiaszerűen rettegek a nyártól, a meleg időtől és a kánikulától?

Figyelt kérdés

Tudom, ez nem egy megszokott dolog, nem is tudom létezik-e ilyen rajtam kívül.


Mindig is gyűlöltem a nyarat. Egy élhetetlen időjárású, meleg, büdös, bogaraktól hemzsegő évszaknak láttam, de úgy elviseltem anno, amikor még inkább csak a 30-33 körüli maximumok voltak jellemzőek és normális hűvös éjszakák voltak.


De most évről évre rosszabb és egyre jobban... félek tőle. Idén véglet megtört engem ez a nyár nevű kínzás, most október van, de már most érzek valami torok-elszorulást, ha ara gondolok, hogy megint pár kellemes hónap után megint ott lesz a május és utána újabb 3 hónap kínlódás vár.


Komolyan, még olyan dolgokba is belegondoltam, mint tervezett öngyilkosság, csak azért, hogy soha többet ne kelljen átélni azt a nyári kínlódást, amikor kétségbeesetten próbálok lehűlni, de alig van rá lehetőség, még éjjel is 25 fok van, nyitva kell tartani az ablakokat, bogarak mindenhol, izzadás, emberek bűze...


És persze a belső kínlódás. A meleg miatt, a közérzet miatt, a kiszolgálatottság és a tehetetlenség miatt, nem tudom kialudni magam a meleg éjjelek miatt, alig tudok menni a meleg miatt, izzadok állandóan, semmi nem esik jól...


Nem tudom mit tegyek. Félek a jövő nyártól, el akarom kerülni.



2019. okt. 16. 19:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szibéria és az Antarktisz állítólag szép helyek
2019. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Megértelek. Én sem szeretem már a nyarakat annyira, mert túl meleg van és már kinzó inkább. De ne gondolj még rá! Lehetvh hűvös nyarunk lesz, volt már olyan! :-)
2019. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1


Ez mennyire vicces, ha ha.


#2


Nem tudom, hogyan lehetne elkerülni úgy, hogy egyáltalán ne is tapasztaljak belőle semmit, főleg ne ezt a kínlódás részét.

2019. okt. 16. 19:55
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
* Am ezért ne legyél öngyilkos. Van kiút ebből. Ott van a költözés lehetősége v Mo-on is van egy kis falu ahol mindig hidegebb van mint máshol azvországban.
2019. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
* Azt hiszem Zabar a neve v ilyesmi. Ott hűvösebbek a nyarak is. Inkább ez minthogy bántsd magadat. Jobbulást!
2019. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Embereld meg magad, kedves III.Edricus Anxious, uralkodj ezeken az érzéseken, ne az érzések uralkodjanak rajtad. Én is utálom a hőséget, de most örüljünk a szép ősznek. Márciusban szúnyogháló majd az ablakokra és egy mobil klímával lehűteni - alvás előtt a szobát, úgy hogy ne érjen közvetlenül.
2019. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, én is pont igy érzek a nyárral kapcsolatban. Rettegéssel várom minden évben, mert nagyon szenvedek a hőségtől, alig birom elviselni. Bár azért öngyilkosságra még nem gondoltam emiatt. Megoldás lehet, ha elvándorolsz..illetve könnyit a helyzeten, ha nem olyan szakmát választasz, ahol átlagon felüli hőt kéne elviselni, pl.: hegesztő, szakács, ács..stb.
2019. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagyunk egyformák! Gyűlölöm a mostani időjárást, már most kockára fagyok, és még tél sincs; 8 hónapig számomra utált hideg van.. Éljen a napsütés, alig várom már most, hogy újra nyár legyen!
2019. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8


Hát ezek szerint igen, mert picit sem fázom, sőt nem is hiszem, hogy fogok fázni idén. Fűtési szezon is majd december körül esetleg. A kabátot se kellett még elővenni.


Pedig régen fázós voltam, de egy ideje nem. Nagyon nem.

2019. okt. 16. 20:19
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami gondod van, amin esetleg lehet változtatni? Hormon probléma, esetleg túlsúly..
2019. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!