Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akiknek nem jött be a koli,azo...

Akiknek nem jött be a koli,azok hogyan tervezik megoldani nyártól/szept-től a lakhatást?Inkább maradtok otthon +ingáztok vagy,kerestek lakótársat albérlet stb.Elsősorban egyetmista fiúk válaszaira lennék kiváncsi.(Budapest)

Figyelt kérdés

2023. máj. 11. 12:40
A kérdező szavazást indított:
Maradok otthon,ingázok
Maradok otthon de már nem tervezem a tanulást
Albérletet keresek
Albérletet keresek lakótárssal(inkább fiúK)
Albérletet keresek lakótárssal(inkább lányok)
Egyéb,kifejtem
4 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ingáztam, bár csak 1 óra volt az út. Direkt közeli sulit választottam, mert a koli nem az én világom, az albérlet meg megfizethetetlen, idegenekkel meg nem fogok együtt lakni, csak a baj van belőle. A párom a lakóhelyén ment el, így neki csak helyi busszal kellett járnia.
2023. máj. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
de életképtelen emberek vannak
2023. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Csak a mesterképzésre költöztem bérleménybe, a tesómmal közösen vettünk ki lakást. Addig koliban laktam. Ha jó intézményt választasz, az sem ördögtől való. Én kétszemélyes szobában laktam, aminek saját fürdőszobája is volt.
2023. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

A legjobb barátom 18 évesen kezdte az egyetemet koliban volt ő is.

1-2 félév után rájött,hogy neki ez nem jön be,majd 19 évesen egy szaktársával kivettek egy kétszobás lakást.

Közel 5 évig idén márciusig közösen bérelték azt a lakást.


Egyetem mellett folyamatosan dolgozott,minden évben vagy 4-5 éven keresztül pályázott önkormányzati lakásra.


Ebben a városban olyan az önkormányzati bérlakás rendszer,hogy a jelentkezők kapnak egy számot és minden évben egyre előrébb jutsz a sorban.


Viszont egyszeri 5 évre kapod meg a bérleti jogot,ha letelik az 5 év kötelezően költöznöd kell.


Szóval a lényeg,hogy most 24 éves a srác egyetemet befejezte, főállásban dolgozik,idén március 13.-án elnyerte az önkormányzati bérlakás bérleti jogát, amit

5 éven keresztül fix 30.000 forintért bérelhet.


5 év múlva elmondása szerint pedig akar venni egy saját ingatlant,és amennyire eddig tudatos volt, szerintem simán megoldja.


Mindent tökéletesen csinált.10 évvel vagyok idősebb nála,de le a kalappal előtte,nagyon büszke vagyok rá.

2023. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,írhattok
2023. jún. 12. 12:48
 6/6 anonim válasza:
Ki hogyan tervezi ősztől?
márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!