Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A normális, stressz mentes,...

A normális, stressz mentes, mozgással újrakezdett nyártól lehet hízni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, tudom, ez így hülyén hangzik, de. Volt egy elég húzós évem a suliban, és sajnos nagyon képes vagyok ráparázni a dolgokra, pont ezért rendszertelenül ettem, mindenféle cukrosat, későn értem haza, akkor ebédeltem csak. Ugyan sportoltam/sportolok, nem vettem túl komolyan. Most pedig, hogy kb két hónapja nyári szünet van, teljesen nyugodt vagyok, nyár elején kitaláltam, hogy elkezdek egészségesebben élni. Napi 5x eszek, próbálok minél változatosabban, rengeteg gyümölcsöt, zöldséget, mivel ugye most van:) de emellett figyelek, hogy kevesebb tészta, fehér kenyér legyen. Heti szinten kb 4 órát mozgok, ebből másfél a futás, amit nagyon nagyon megszerettem. (és egyre jobban megy) nagyon rég óta most érzem, hogy tudok élni, élvezek mindent.

Viszont, eddig nem álltam nagyon sokat a mérlegre, ha eszembe jutott, akkor igen, ha nem nem. Tudtam, hogy 56-57kg vagyok és kész. Viszont, mikor ráálltam utoljára, 61et mutatott. Nem azt mondom, hogy most emiatt bedepiztem, sírok, meg minden, csak kíváncsi vagyok, szerintetek ez normális, ne foglalkozzak vele, vagy valamit fogjak vissza, mondjuk kicsit kevesebb cukros gyümölcsöt, vagy nem tudom,esetleg valaki tapasztalt-e hasonlót. És bocsi a kisregényért...



2018. aug. 9. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy "egészségesen" eszel, még nem fogysz, és símán hízhatsz is, ha a napi kalóriabeviteled megnött a korábbihoz képest.

A "napi 5x eszek", rengeteg gyümölcsöt, zöldséget", "de emellett figyelek, hogy kevesebb tészta, fehér kenyér legyen" mellett böven elöfordul, hogy ezzel jóval több kalóriát fogyasztasz, mint korábban, a napi egyszeri kajával meg összevissza nassolgatásokkal.

Sok embernél a többszöri étkezés automatikusan több kaját is jelent összességében, szóval erre oda kell figyelni.

2018. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. Még annyit tennék hozzá, hogy a heti 4 óra mozgás lehet, hogy még mindig kevesebb, mint amennyit iskolaidőben mozogtál. Ehhez hozzájön az, hogy van, akit a stressz fogyaszt. Sokan éppen akkor kezdenek szépen lassan hízni, amikor nyugodt az életük (szokták mondani, hogy a boldogság hizlal).

Hogy kell-e valamit tenned attól függ, mennyire jó neked ez a súly. Nem írtad, milyen magas vagy.

Még az is lehet, hogy a mérleg nem pontos, főleg, ha nem érzel/látsz magadon változást, pl. szűkebbnek érzed-e a ruháidat. Az sem mindegy, mikor mérted magad, reggel evés előtt vagy mondjuk délután, mivel a súly napközben ingadozhat akár 2-3 kilót is.

Az 56-7 kilót ugyanezzel a mérleggel mérted? Az én otthoni mérlegem 3 kilóval mutat kevesebbet, ha én ráállok, mint az anyukámé. Nem tudom, melyik a jó, de nem is lényeges, mert a sajátomat szoktam használni, így azt veszem alapul.

2018. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

174 centi körül vagyok, de igazából nem érzek semmi változást. Csak kíváncsi voltam, járt e valaki hasonlóan.

2018. aug. 9. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!