Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux, fulladás érzés?

Reflux, fulladás érzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos volt nemrég egy hányás-hasmenéses napom, és azóta minden nap szenvedek. Folyamatosan böfögök, apró légbuborékokat, van hogy folyadék jön fel, ami van hogy marja a torkom de van hogy nem. Folyamatosan morog a gyomrom, és ami a legrosszabb hogy ilyenkor légszomj, fulladás érzés kísért. Éjszaka gond nélkül alszom, általában ezek a dolgok délután, és az esti órákban jelentkeznek főleg ha eszem vagy iszom valamit.

Soha nem voltam refluxos, vagyis nem tudok róla. Ezek lehetnek reflux tünetei? Azt a sok apró legbuborekot ami jön fel néha úgy kell kipréselnem a gyomorszajam nyomva. És ilyenkor érzem a nehézlégzést is amikor folyamatosan jön fel a sok pici buborék. A hangom néha rekedtes mintha meg lenne eroltetve, reggelre általában úgy ébredek mintha valami teljesen le lenne rakodva az egész nyelocsovemen, úgy kell felköhécselnem.

Persze szólok orvosnak is, de addig valaki tudna segíteni aki tapasztalt reflux vagy az enyémhez hasonló tüneteket?


2023. jún. 12. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet reflux. Fel van maródva már a nyelőcsöved
2023. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Csak azon gondolkoztam hogy ha reflux, nem feltétlen kell égjen is a torkom? Soha ilyet nem éreztem. Lehet a hányás okozta? Nagyon meg lett erőltetve, illetve a végén már enyhén mart, illetve sárga és keserű volt. Először nagyon beparaztam mert ettől a sok buborektol hányingerem is volt, mintha vissza akarna jönni a gyomrom tartalma illetve minél több a buborék ami visszajön annál rosszabb ez a légszomj érzés.

2023. jún. 13. 05:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen érzed a maró égő érzést. A hányás felmarta a nyelőcsöved, de itt emésztőszervi problémára is gondolok. Fordulj vele orvoshoz mindenképpen, ne hagyd így az állapotodat.
2023. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!