Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ébredek az éjszaka...

Miért ébredek az éjszaka kellős közepén fulladásos köhögőrohamra és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Gondolom reflux és slejm, de ilyenkor konkrétan elzár valamit, brutális erősvel köhögöm fel magam, és iszonyatos életmentő helyzetbe kerül a szervezetem, tehát megugrik a vérnyomás, és nehezen alszom vissza utána- és ált ismétlődik is- szóval ébresztget rendesen. Fej megemelve, 3 párnán alszom, quamatel 20 mg kaja után bevéve, utolsó kaja lefekvés előtt max 3 órával, semmi nehéz és fűszeres. Rutinos játékosok segítsége elkéne. Köszi!

2023. ápr. 30. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én hasonló okok miatt az oldalamon fekve alszom.
2023. ápr. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is az oldalomon alszom, nem befolyosálja.
2023. ápr. 30. 08:21
 3/6 anonim ***** válasza:
A refluxot kellene kezelni, a háziorvosod vagy a gasztroenterológusod írhat fel erősebb gyógyszert, pl. PPI-t. Lehet, hogy kell más gyógyszer is, további vizsgálatok, ezeket a kezelőorvosoddal egyeztesd.
2023. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez szuper, és köszönöm a választ, de már vagy 4. napja nem alszom miatta szinte semmit, és rá is paráztam már az alvásra. A PPI hatóideje 4-8 hét.
2023. ápr. 30. 10:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. A PPI azonnal csökkenti a savat. A felmaródott gyomor nyálkahártya, a nyombél és a nyelőcső gyógyulása hosszabb folyamat. Ha a váladék elzárja a légutakat, azt ki kell köhögni, úgyhogy altatóban ne gondolkodj.
2023. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom, ez hasznos volt!
2023. ápr. 30. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!