Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek az evés utáni...

Mit tegyek az evés utáni büntudat ellen? Hogy lehet ezt leküzdeni? Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Az ünnepek előtt fogytam 10 kg-ot, tök simán ment, beállítottam egy 800-900 kalóriás étrendet.

Most az ünnepek alatt "muszájból" hogy ne bántsak meg senkit eszek a sütikből (nálunk ebből nagy sértődések szoktak lenni) viszont egész nap büntudatot érzek amitől méginkább éhes leszek, és azon kapom magam hogy egésznap zabálok, motiválatlan vagyok és nagyon rosszul érzem magam. Próbáltam meghánytatni magam, de nem ment. Félek hogy mindent vissza fogok hízni, és csalódok magamban. Ha valaki hasonló dolgokkal küzd/küzdött légyszi írjon.



2020. dec. 25. 18:25
 1/7 anonim válasza:
16%

Én is fogytam elég sokat az ünnepek előtt, aztán 24.- én ugyanúgy ettem mindenből, és nekem is bűntudatom volt, ma egész nap alig ettem és most jobb, bár így is biztos híztam. Én félek a hányatástól még sosem csináltam.

De nem akarok neked rosszat, nem kell azt csinálnod amit én.

Mindenesetre ezzel nem vagy egyedül, és ne is érezd úgy, többen járunk ebben a cipőben mint hinnéd.

2020. dec. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Koplalsz. Egyél normálisan. Ha bűntudatod van, akkor elég nagy gond van már a fejedben.
2020. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Az a baj én ma is sokat ettem, és iszonyúan érzem magam.

Én annó fél évig rendszeresen hánytattam magam, és szörnyű volt

Neked hogy sikerült fogynod?


#2

Bárcsak ilyen egyszerű lenne, ha 1000 kcal felé megy a napi fogyasztásom már akkor kezdődik a bűntudat

2020. dec. 25. 20:10
 4/7 anonim válasza:
14%

1es vagyok

Sokat sportolok, de nem ez a mérvadó. Inkább az, hogy keveset eszem, van hogy kevesebb mint 400 kalóriát egy nap. Minden nap próbálok annyit enni, amennyi pont elég. Csak akkor eszem, ha éhes vagyok és, ha pl van előttem két szelet kenyér, az egyiket megeszem, és ha nem vagyok utána éhes akkor a másikat nem eszem meg.

Azt pedig hogy mikor vagyok éhes, azt úgy döntöm el, hogy elmondok magamban egy mondatot:

Az éhség olyan mint szerelmesnek lenni, ha nem tudod, hogy igen vagy nem, akkor NEM.

De nem fogok többet okoskodni mert még nagyon messze vagyok a célomtól.

2020. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

sértődés lesz belőle...az nem sértődés, csak úgy adják elő.

Inkább az irigység, az ami motiválja a sértődőst.. Látja, hogy tettél magadért valamit, nehogymár büszke legyél..és íme sikerül..bűntudatod van, míg a sértődős titokban örül..


Ha ennyire fontos a sértődősök véleménye, akkor csak egyél(én is ezt teszem)..a leküzdött tíz kilóra már csak emlékezem.


Szerencsére a sorstársak nem kínálnak, mert tudják mivel jár..

2020. dec. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3: akkor neked orvosi segítség kell.
2020. dec. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező és első válaszoló, keressetek fel egy táplálkozási zavarokra szakosodott pszichológust, szükségetek van rá!
2020. dec. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!