Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhat erős hányingert?...

Mi okozhat erős hányingert? Milyen orvoshoz forduljak ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

Egy hete majdnem minden nap erős hányingerem van. Néha délelőtt, néha este.

Épp most is ezzel küzdök.

Aktus utoljára júniusban volt, azóta 2x megjött rendesen. Fogamzásgátlót szedek, illetve vastablettát és B6 vitamint napi szinten.

Étvágyam ettől függetlenül van, ha elmúlik a hányinger.

Viszont ha napközben jön elő, dolgozni is nehezen tudok.


Mi okozhatja ezt? Mi tudna segíteni?



2023. aug. 6. 21:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Tegnap arra keltem, hogy görcsöl a gyomrom, és 4x volt hasmenésem, de nem hiszem hogy a két dolog összefügg.
2023. aug. 6. 21:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akár vírus is, sokan panaszkodnak gyomorproblémákra mostanában. Háziorvoshoz menj először, majd ő megmondja, hova tovább. A mi segíthet kérdésre sajnos csak akkor lehetne normális választ adni, ha tudnánk, mi a baj, de a nehéz, zsíros ételek kerülése és a megfelelő folyadékfogyasztás biztosan nem ártana. Sokaknak segít egy pohár hideg kóla is lassan elkortyolgatva, ezt döntse el mindenki, hogy az ő étrendjébe belefér-e. Jobbulást!
2023. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Azért én egy terhességi tesztet csinálnék, előfordul vérzés terhesen is, bár tabletta mellett majdnem nulla eséllyel. Vasat már régebb óta szedsz?
2023. aug. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kicsivel több mint egy hónapja szedem a vasat és a B6-ot is. Nagyon gyakran voltam fáradt, azért kezdtem el. A fáradtság elmúlt, bár többet is alszok.


Most is iszonyú hányingerem van. Ha veszek be B6-ot, attól elmúlik általában egy órán belül. de nagyon kellemetlen.


Köszi mindkettőtöknek!

2023. aug. 6. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A vas nálam 0-24 hányingert okozott, nem is szedem.


Inkább eszek vörös húst, piros bogyós gyümölcsöt, vörösbort, de nem vasazok.

2023. aug. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azta. Akkor nálam is ez lehet a gond?

Most is reggel óta hányingerem van. Ez igy kibirhatatlan. :(

2023. aug. 7. 12:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam ez volt a gond, mellette természetesen szorulásom is fennállt miatta, így egyhónap után kidobtam a francba (képletesen).


Őszintén: inkább legyek kicsit vérszegényebb - megfelelő táplálkozással már helyre jött -, mint állandó hányingerrel küszködjek és amiatt kvázi enni se tudjak.

2023. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot. Tegnap óta nem vettem be a vasat.

Tegnap érdekes semmi bajom nem volt, de ma újra elkezdtem émelyegni. Nyilván ha a vas okozta, nem szűnnek meg a tünetek 2 napon belül. Várok valameddig, de ha továbbra is ilyen rosszul leszek, akkor elmegyek háziorvoshoz, küldjön valahova. Mert ez nem állapot. Ki tudja mi van velem. :(

2023. aug. 9. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!