Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Küzd valaki közületek annyira...

Küzd valaki közületek annyira erős szorongással vagy egyéb mentális problémával, ami miatt nem tud dolgozni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 22. 18:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én. Nem bírok tanulni... Nagyon nehéz dolog ez :/
2016. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 homo ludensz ***** válasza:
Engem (nem mostanában) depresszióval %-tak le. Szerencsémre elhúztam elég keservesen addig hogy volt annyi ledolgozott évem hogy kapok nyugdíjat.
2016. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én is... Az egyetemet évekkel ezelőtt otthagytam emiatt. Azóta többször próbáltam munkába állni, de legkésőbb pár hónap után újra olyan erőssé vált a szorongásom, hogy mindenhonnan el kellett jönnöm. Éppen tegnap voltam állásinterjún, ahova egy óra késéssel értem oda, mert rosszul lettem útközben. Pedig próbálkozom, de ezt a környezetem nem látja (hiszen csak az tudja elképzelni, hogy mi is az agorafóbia, aki átélte már).
2016. márc. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Igen, csak nekem pont emiatt az éveim sincsenek meg és leszázalékoltatni se nagyon tudom magam. Tavaly volt egy elég jó helyem pár hónapig (akkor legalább annyira jól voltam, hogy tudtam dolgozni), de a főnököm elég szemét módon kirúgott, azóta csak alkalmi munkáim vannak. Tisztában vagyok vele, hogy így nyugdíjam se lesz, de nem is érdekel, úgy se érem meg, addig kinyírom magam...
2016. márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
És ezek jobb dolgok, mint gyógyszert szedni? Miért nem szeditek? Én szedem és így kutya bajom.
2016. márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 homo ludensz ***** válasza:
100%
Nem azt írtam hogy nem szedem a gyógyszert csak azt hogy engem ezzel %-oltak le. 4 hetente járok a ker.i gondozóba és éldegélek a magam módján. Bizony szomorú látni ott hogy fiatal srácok és lányok ott gubbasztanak a széken maguk elé nézve és lesír róluk hogy a betegségük miatt a gondozóig eljönni is nehéz vagy kísérővel jönnek. Ódákat tudnék zengeni arról hogy én is milyen keservesen jártam dolgozni oda és vissza busszal. Végül bekerültem a Balassa utcai klinikára 3 hétig bent voltam,infúzióztak majd hazaküldtek azzal hogy javul- javul de....ekkor küldtek bizottság elé.Mondom nekem szerencsém volt hogy annyi időt össze tudtam kaparni hogy annyit kapok bár nagyon szerényen élek de nem nélkülözöm,nem fázom és tető van felettem. A mostani helyzetben még az egészségesnek is nehéz egy egzisztenciát megteremteni egy mentálisan betegnek meg szinte lehetetlen.
2016. márc. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

#3-as, nem is szeretnél egyetemen tanulni? Ne add fel emiatt, gyógyszert kell szedni.


Kedves sorstársak, magam is az öngyilkosság szélére kerültem egyszer 30 évesen, mert nem találtam a helyem a munkaerőpiacon - tendenciózusan, szinte egész huszas éveim során - és a szorongás szintén komolyan rontotta a munkaképességemet.

Pszichológus nehezen, de rávett gyógyszer szedésre (Citalopram), és bevált, jelentősen csökkent a szorongásom. Nem vagyok gyógszer-párti, nem hittem, hogy komolyan segíthet.


Másrészt fontos felismerésre jutottam életem mélypontján. Rájöttem, hogy van gondviselés azok számára, akik Istenhez megtérnek. A Zsoltárok könyve sok helye szól erről, ajánlom, hogy lapozzatok bele.

Ez a felsimerés segített abban, hogy ezután amilyen célokat bevállaltam, azt végig is csináltam, mert nem torpantottak meg a nehézségek, hogy úgyse lesz eredménye, minek kitartani, úgyis kiszámíthatatlan a jövő, stb.

Nehézségekkor segítségül hívom Istent, imádkozom hozzá, hogy átvészeljem a nehéz pillanatokat, megpróbáltatásokat.

Rendbejött az életem, elvégeztem egy új képzést és lett munkám vele.

2016. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 homo ludensz ***** válasza:

Kedves utolsónak hozzászóló,természetesen ez is egy út s neked bevált. Azonban én sem és te sem adhatjuk kölcsön a Teremtőbe vetett hitünket és más helyett sem hihetünk.

Inkább a bizalomra helyezném a hangsúly a orvos iránt és a gyógyszer iránt amely némi könnyebbséget hoz és el lehet töprengeni a hogyan tovább kérdésen.

2016. márc. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

homo ludensz, épp most olvasok egy jó könyvet, A Tiszteletes címmel, Szency Sándorral, a Baptista Szeretetszolgálat vezetőjével készült beszélgetéskötet. Megmutatja, mi mindenre képes az ember, ha az Isteni gondviselésbe veti bizalmát. Az egyik fejezet címe is kifejezi a lényeget: „Minden válsághelyzetből egyetlenegy kiút van, a lelki értelemben vett váltság”.


Hamis az a pszichológiai „tudományos” alapállás, hogy a lelki gyógyításból ki kell venni Istent.

Az igaz, hogy valakibe nem lehet hitet injekciózni. Viszont meg lehet mutatni neki, hogy nem alaptalan a hit, érvekkel illetve élettapasztalatokkal.

2016. márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 homo ludensz ***** válasza:

Ezt én mind megtapasztaltam magamon amit te olvasol a könyvben. Például volt hogy 3x műtötték a jobb kézfejem mivel átharapta a kutyánk és elfertőződött.

Kérdezték hogy kérek e "hangulatjavítót" műtét előtt. Mondtam hogy nem mert nincs miért izgulnom ha mellettem áll a műtőasztalnál láthatatlanul az Isten.

Sok sok ilyen epizódot megéltem és tudom hogy ma sincs miért izgulnom mert ha magához int akkor mennem illik és nem lázadozom. Valahol itt kezdődik az Istenbe való hit úgy vélem. Sok embernek avval telik el az élete hogy Őt keresi és nincs lelki békéje pedig ha körbenéz mindenhol a keze munkáját látja még az embertársában is.

2016. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!