Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a bajom? Fontos! Bővebben alul

Mi a bajom? Fontos! Bővebben alul

Figyelt kérdés

Hónapok óta tart ez az állapot, júliusba pánikrohamszerűségek jöttek rám, ilyenkor nehezen kaptam levegőt, gyorsan vert a szívem, minden bajom volt. Rám tört a nyomott kedv, ha véknyabb volt a bokám azthittem rákos vagyok, szóval produkáltam mindenféle tünetet. Aztán mostanra elértem odáig h stagnál ez a nyomott hangulat, boldog sosem tudok lenni, nem tudok tiszta szívből nevetni, gyenge vagyok, semmihez nincs kedvem, nem merek kimozdulni itthonról nehogy útközben meghaljak, és még sorolhatnám.... folyamatos halálfélelmem van. Mikor próbálnék erős lenni h nem törődök a tünetekkel, tuti hogy akkor jön vmi erősebb fájdalom ami miatt elkezdek megint aggódni. Most 1.5 hónapja kb a szívemet hajtom, szoktam érezni h néha-néha kidobban, vagy épp pár mpig olyan mintha "megrázná az áram", így kap egy görcsöt vagy nem tudom, kellemetlen érzés :'(. A vérnyomásom rendben, általában a pulzusom is, de van mikor felszökik 100ra... régen sok koffeines italt ittam, mára leálltam vele, néha lecsúszik egy kávé, de inkább felhagytam azzal a dologgal. Nagyon félek a haláltól nem merek élni, mindig fáj vmim, és ez a nyomott hangulat elviselhetetlen... mintha meg akarnék halni :/ Én már diagnosztizáltam magamnak a szívbetegséget, és azt érzem h tuti meghalok miatta, vagy megáll a szívem (elég gyakori a hirtelen szívhalál ilyen korban) szóval félelemmel élek :( Háziorvoshoz szoktam járni, nem szólt még h hallana vmit h gond lenne a szívemmel... Készülök kardiológiára is menni, de bennem van a félelem h közli nem sok időm van hátra vagy műteni kell :( :S Szüleim szerint depressziós vagyok amiért hetente 5 napot itthon vagyok, nincs kivel kimozdulnom stb ... Segítsetek :(


22/L


2010. okt. 16. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
panikbetegseg
2010. okt. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de pánikbetegségnél hha nincs roham ennyire "normális" h kiugrik néha a szívem, és "mintha rázná az áram"???:S ugye nem fog megállni?:S
2010. okt. 16. 18:29
 3/8 Dr. Dav ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A leírás alapján kizárom a szívbetegség lehetőségét, ez kb 99,9% biztos. Egy szívbetegségnek egyáltalán nem ilyen tünetei vannak. Szerintem pánikrohamaid voltak, és szorongásos és/vagy depressziós vagy. Ezt pszichológus tudja megállapítani, fordulj hozzá. Hogy megnyugodj, elmehetsz kardiológushoz, de biztos, hogy semmi rendellenességet nem fog találni, eddigi tapasztalataim alapján. Jelen esetben egy pszichológus sokkal többet tud segíteni. Amit leírtam, az az összes tünetedet magyarázza, tehát szerintem lelki problémáid vannak. Igen, ez az "áramütésszerűséget" is magyarázza.

Jobbulást kívánok!

2010. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a választ!! jó h vannak az oldalon ilyen emberek! Picit megnyugodtam, de annyira ijesztő ez a szíves dolog ... :( ez a sok kidobbanás, áramosérzés, mellkasnyomás, magaspulzus jajjj :((

Háziorvoshoz azért sem merek nagyon menni, mert félek beijeszt, na akkor meg nekem annyi :S Meg várni kell időpontra a kardiologiánál... lehet a biztonság kedvéért elmegyek egy magán orvoshoz, nézzen meg míg meg nem bolondulok... :) ha meg tényleg semmi gond akk irány egy pszichologus.... :(


Köszönöm szépen még egyszer a választ!!

2010. okt. 16. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék, hogy természetesen ez nem lelki probléma, hanem ez is szervi, mint mindegyik.

Pszichológus itt már kevés lesz.

2010. okt. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
akkor hova kell mennem?
2010. okt. 16. 19:58
 7/8 Dr. Dav ***** válasza:

Szerintem pedig nem kevés egy pszichológus. A legjobb viszont a kombinált kezelés, pszichológusnál pszichoterápia és pszichiáternél gyógyszeres terápia. Biztos vagyok benne, hogy meg fogsz gyógyulni!

Jobbulást! tehát akkor pszichológus először, utána pszichiáter:)

2010. okt. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Érdekelne, hogy vagy? Elmúltak a szivpanaszaid?
2015. márc. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!