Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért lehetséges ez?

Miért lehetséges ez?

Figyelt kérdés

16 éves gimis vagyok, nagyjából másfél éve "szenvedek" ezzel a problémával.

Korog a gyomrom, sokszor ok nélkül. Iskola előtt mindig reggelizek, szünetekben mindig eszek, nem csak 1-2 falatot. De ezek után is korog a gyomrom, ami legtöbbször a legnagyobb csendben történik és természetesen kellemetlennek tartom.

Esetleg az étkezésemmel lenne probléma? Túl sok savat vinnék be a szervezetembe? Vagy jobb lenne orvoshoz fordulni?



2023. okt. 7. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztos, hogy éhes vagy, hanem emészt a gyomrod, felpuffadsz és a gázok mozognak, ez valószínűbb, mint, hogy állandóan éhes lennél, de szerintem elmehetsz vele orvoshoz.


Alsós koromban nekem is mindig akkor korgott a gyomrom, amikor a legnagyobb csend volt az osztályban, utáltam én is, aztán valahogy elmúlt, már nem korog olyan hangosan, maximum én érzem.

2023. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Gyors az anyagcseréd, hamar ismét éhes leszel.

Majd elmúlik. Pár év múlva.

"Korog a gyomor" népies kifejezés eleve gyomorsav zuborgására utal, mint éhségjelző faktor, természetes dolog.

A szervezet a nátrium-kloridot is felhasználja sósav (hidrogén-klorid) létrehozására, ezért is lételem a só.

Ifjabb koromban egy időben savmegkötőt is fogyasztottam, ami végeredményben javította a bélrendszer működését is.

2023. okt. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!