Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A pánikbetegségre ugye jó...

A pánikbetegségre ugye jó nyugtató gyógyszer az olanzapine?

Figyelt kérdés
legalábbis egy ideig...

nov. 9. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Az egy antipszichotikum. Nyugtató pl a Rivotril
nov. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bipoláris affektív zavarra kaptam olanzapint. Nagyon erős antipszichotikum, sok mellékhatással.
nov. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
én pánikrá kapom.nem Mo-on vagyok.
nov. 10. 07:58
 4/10 A kérdező kommentje:
akkor mindenképpen szólnom kell a dokinak,hogy normálisat adjon. súlyosan szorongó,pánikbeteg,mellette szociálfóbiás is vagyok. 😭
nov. 10. 08:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Én skizóra vagyok diagnosztizálva de az eeszt-ben pánik,szuicid és depresszió van témakörnek leírva.Egyébként jó erős szorongásoldó hatása van mert mikor invegát kaptam még rosszabb volt mint gyógyszerek nélkül.
dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

ADHD-M, Pánikbetegségem, OCD-m van és kb 3 hétig szedtem rá antidepresszánsokat illetve szorongásoldót.. mi ezzel a baj ? Rohadt hamar rá lehet szokni, ami egyenes út a mélybe.

Én teljesen elhagytam a gyógyszereket, a pánikbetegséget nem gyógyszerrel kell kezelni, mivel azzal csak elnyomod az okozatot és magát a pánikod okét sosem szünteted meg. Tudom nagyon nehéz, nekem is az sokszor a mai napig, de a gyógyszer nem megoldás.. egyszerű és gyors, de többet rombolsz vele, mint használsz. A pszichiáter meg sajna protokol szerint dolgozik szóval majd valami még erősebb cuccot fog adni, amitől olyan leszel a végére mint egy szobanövény... Én ennél a pontnál nem mentem többet vissza a pszichiáterhez és felkerestem egy terapeutát/szakpszichológust , mit is mondhatnék, életem legjobb döntése volt.. 7 hónappal ezelőtt ha nem volt bennem gyógyszer a szemközti boltig nem tudtam lemenni.. egy filmet nem tudtam megnézni.. egy éjjel 3x keltem pánikrohamra... aztán váltottam és most ennyi idő elteltével már repülök, utazok, társasági életet élek.. stb.

Jobb természetes úton megszabadulni a démonjaidtól.. Kitartást, nem vagy egyedül.

jan. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is gyerekkoromban adhd és aztán ocd volt. 30 éves korom óta gondolnak skizofrénnek mmpi teszt alapján.
márc. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Panik betegsegre a gyogyszer a Xanax, a rivtoril antiepileptikum elsosorban (meg szorongasoldo). Az olanzapine total nem arra van kitalalva, hogy a szorongast csokkentse max akut (rovid) ideig 1 het.


Hivatalosan a Xanax a panikbetegek gyogyszere, azon belul is inkabb a sublingualis ami kb. azonnali felszivodast tesz lehetove, kikerulve a majat, masodpercek alatt hat.

márc. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Rivotril nem antiepileptikum hanem nyugtató mint a Xanax. A GABA receptorokra hat.
márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Betegtájékoztatóban szerepel, hogy epilepszia esetén is adható. Az eredeti alkalmazási területe egyébként az, később kezdték pánikbetegségre és szorongásra is felírni.

(Rivotril)

márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!