Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mely vény nélkül kapható...

Mely vény nélkül kapható fájdalomcsillapító gyógyszereket lehet huzamosabb ideig (minden nap) szedni?

Figyelt kérdés
Az idegi toleranciám a sok-sok évig tartó éhezés-, alvás-, és nyugalomhiány miatt tönkre ment. Erre keresnék Gyógyszeres – és NEM pszichés – megoldást.

nov. 22. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Majd jól hozzászoksz, aztán csá :D


Nem kell pszichológus, tényleg, semmi értelme.

nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából egyiket sem. Amit semmiképpen ne szedj huzamosabb ideig, azok a paracetamol tartalmú gyógyszerek. Elég rövid időn belül tönkre teszik a májat és a vesét. Jó lehet, ha váltogatod a különböző hatóanyagú szereket (egy ideig pl. ibuprofent szedsz, azután metamizol natriumot) mert csökken a hozzászokás esélye egy-egy hatóanyaghoz. És ha rendszeresen szedned kell őket, akkor szedjél mellettük gyomorvédőt is. Pl. Quamatelt.
nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

.."az idegi toleranciám"..

Akkor nem is kimondott fájdalomcsillapító kell ?

Némelyik gyógyszertárban nagyon jó gyógyszerészek vannak. Talán tudnának valamit ajánlani.

Vannak jó vitaminok is, amik csökkentik a fájdalmat is és segítenek az idegi kimerültségben is.

Éhezés - alvás - nyugalomhiány..

Ezek komoly dolgok.. ha megoldódnának, talán a javulás is könnyebb lenne.

nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek, hogy ilyen soká válaszoltam, életkörülményeim miatt nem tudtam korábban válaszolni.


Köszönöm szépen 2-es a válaszodat! Ezt nagyon jó tudni.


".."az idegi toleranciám"..

Akkor nem is kimondott fájdalomcsillapító kell ?" - Végülis ez nem igazán tolerancia kérdése, mert ezt nem lehet tolerálni, nem lehet kibírni. Aztán, ki tudja...lehet, hogy kimerültek a vitaminkészleteim – mert amilyen éhezések sorát éltem át, azok alapján ez nagyon is valószínű – és amiatt fizikailag képtelenség ellene állnom a számomra kritikus ingereknek.


"Vannak jó vitaminok is, amik csökkentik a fájdalmat is és segítenek az idegi kimerültségben is." - Sajnos személyesen nem tudok elmenni. Tegnap egy ismerősömtől érkezett az a válasz, hogy szedjek B-vitamint, az segít az idegrendszeren. Egy más valaki pedig még korábban multivitamint ajánlott. Valószínűleg mindenre szükségen lenne, ráadásul nem kis mértékben. Idáig többek között azért nem vásároltam vitaminkészítményeket, mert valahogy úgy vélekedtem felőlük, hogy félig átverés, és valójában nem sokkal több hatóanyag van bennük, mint egy-egy növényben (ezalatt értsd: zöldség, gyümölcs, gyógynövény) vagy más élelmiszerben. Fel tudjátok oldani ezt a – vélhetően – tévhitet?


"Éhezés - alvás - nyugalomhiány..

Ezek komoly dolgok.. ha megoldódnának, talán a javulás is könnyebb lenne." - Az biztos, hogy könnyebb lenne.

Köszönöm szépen neked is a választ!

dec. 3. 07:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Ajánlottam Neked a vitamint . A "B" vitamin tényleg nagyon jó. Van egy olcsóbb változata - B komplex....

Sajnos drágább a Milgamma - de nagyon jó. Van több változata is. Van akinek a Milgamma neuró használ - nekem a Milgamma N kapszula szokott jó lenni (mozgásra, fájdalomra) elég egy hónapig szedni.

Vannak olcsóbb vitaminom - most az hogy nem ettél (nem akarok bizalmaskodni) de az a körülmények miatt van (volt) vagy egyszerűen nem akartál enni. Nagyon dicsérik még a

Béres cseppeket a lerobbant szervezetre. Nem ismerem, de az sem olyan olcsó.

Szerintem egy vitamin kúra mindenképp jó lenne. Ha le van robbanva a szervezet - segít.

Gyógyulást kívánok

dec. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!


"most az hogy nem ettél (nem akarok bizalmaskodni) de az a körülmények miatt van (volt) vagy egyszerűen nem akartál enni." - Körülmények miatt...csak ez egy tág dolog. Esetemben nem csak tőlem függ(ött), de nem kívánom kibontani ezt a témát.


Vitaminkúra... - Amint lesz lehetőségem, elkezdem.

dec. 14. 04:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!